ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح گفت: بهترین حربه و بهترین شیوه مقابله با دشمن و آزاد سازی فكر و اندیشه جوانان از چنگال استكبار جهانی، جهاد تببین است.

سردار ابوالفضل شكارچی در گفتگو با برنامه «خانه انقلاب» رادیو انقلاب اظهار كرد: با توجه به شغلم كمتر می توانم از محتوای رادیو انقلاب و قبل تر از آن رادیو مقاومت استفاده كنم، اما در ماموریتها و زمان هایی كه در ماشین هستم رادیو انقلاب را گوش می دهم و از محتوای آن استفاده می كنم.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح مسئولیت سنگینی بر دوش من و همكارم است چه در ستاد كل و چه در سازمان نیروهای مسلح و غیره. ما دو كار بسیار اساسی در این ستاد انجام می دهیم، یكی اینكه باید ظرفیت‌های دستگاهای فوق را در تقویت جبهه فرهنگی در سطح نیروهای مسلح و ملی، منطقه ای، فرا منطقه‌ای به كار بگیریم كه به حمدالله توفیقات خوبی تا الان حاصل شده است.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح بیان كرد: موضوع دوم این است كه باید این ظرفیت را در تعامل با دستگاههای فرهنگی كشور هم تقویت كنیم و كمك كنیم به همه دستگاه‌های فرهنگی و ظرفیت هایشان را برای تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در چند فصلی كه عنوان شد به كار بگیریم.

وی عنوان كرد: یكی از فعالیت های مهم ما در حوزه جنگ نرم و جنگ شناختی و كار در حوزه فضایی مجازی است كه چهل و چهار قرارگاه در این زمینه فعالیت دارند. در سطح راهبردی این مجموعه ها در 420 شهر كشور،‌ اقدامات لازم در فضای مجازی را به صورت فعال انجام می دهند.

وی افزود: اول در حوزه محرومیت زدایی، سازندگی و خدمت رسانی به مردم است كه با استفاده از ظرفیت نیروهای مسلح هم اكنون در خوی و سیستان بلوچستان در كردستان و حتی خارج از كشور برای كمك به مسلمانان در زلزله تركیه و سوریه فعال هستند.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح تصریح كرد: این ستاد در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، هنر و سایر حوزه های اثرگذار در جنگ نرم فعالیت می كند كه یك بخش آن رسانه و تبلیغات دفاعی است. نمی شود همه اینها را در حوزه فرهنگی و تبلیغات دفاعی تعریف كرد، این كار بسیار گسترده و بسیار موثر است. یكی از مهمترین مسائلی كه كشور ما به آن نیاز دارد موضوع فرهنگی و اجتماعی است.

سردار شكارچی اضافه كرد: من گلایه میكنم از دستگاههای فرهنگی كشور كه خیلی ساده به مسولیتشان نگاه می‌كنند، از كمیسیون فرهنگی مجلس گرفته تا شورای انقلاب فرهنگی، سازمان ها و نهادهایی كه مسئولیت دارند و غافل هستند از اینكه یك هجوم همه جانبه از سراسر جهان و كشورهای كه با ما دشمنی دارند مثل آمریكا، انگلیس، فرانسه و رژیم جعلی صهیونیستی كه ما آن را كشور نمی دانیم، و ایادی شان، سازمانهای منافقین، سلطنت طلب ها، همه دست به دست هم داده اند تا یك هجوم همه جانبه به فرهنگ دینی و ملی ما داشته باشند.

وی عنوان كرد: ما در حوزه وظیفه اصلی نیروهای مسلح كه در واقع اقتدار دفاعی و قدرت بازدارندگی هست، سطح و قدرت مان اقتدارمان به سطحی رسیده كه دشمن فكرش را هم نمی‌كند كه بخواهد به ما هجوم آورد، چون تاوان زیادی را باید پس بدهد، در حوزه سخت و نیمه سخت به سطح قابل قبولی در حوزه بازدارندگی رسیدیم.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح ادامه داد: ما باید در حوزه فرهنگی دو‌ كار انجام بدهیم، اول اینكه قدرت بازدارندگی را هدف گذاری كنیم و به سطحی از قدرت بازدارندگی برسیم كه یاس و نا امیدی در دشمن ایجاد كنیم تا فكر هجوم نكند، دوم قدرت هجومی خودمان را بالا ببریم، دشمن این همه ضعف دارد، دشمن، فرهنگ دنیا را تغییر می دهد، انسانیت را از بشر می گیرد، لذا باید كاری كرد؛ نباید در بازدارندگی متوقف شویم، می بتوانیم علاوه بر اینكه جلوگیری كنیم از آسیب به هویت ملی و دینی مان، قادر باشیم بشر را از دست استكبار جهانی نجات بدهیم.

سردار شكارچی اضافه كرد: باید حوزه تربیت را در كنار حوزه آموزش در اولویت قرار بدهیم، چه در سطح آموزش و پرورش، دانشگاه های، مراكز علمی آموزشی و هر جایی كه جوانان در صحنه های حضور دارند، دوم جهاد تببین. بارهای رهبری تاكید كردند كه بهترین حربه و بهترین شیوه مقابله با دشمن و آزاد سازی فكر و اندیشه از چنگال استكبار جهانی، جهاد تببین است. این باید به صورت یك نهضت تبدیل شود، باید همه دستگاهای به مقوله جهاد تببین اهمیت بدهند.

وی بیان كرد: سومین موضوع برگزاری راهیان پیشرفت است، یعنی جوانان خودمان را ببریم تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را ببیند، چه اتفاقی افتاده و یك مقایسه مطالعه تطبیقی هم در این زمینه داشته باشیم، اینكه قبل از انقلاب جه داشتیم، با بعد از انقلاب چه داریم را مقاسیه كنیم، بعد از انقلاب كشور ما هزار رشد پیشرفت داشته است كه جوانان ما بسیاری از این پیشرفت ها را اطلاع ندارند، می توان تحت عنوان راهیان پیشرفت این دستاوردها را به جوانان منتقل كرد.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح بیان كرد: گفتمان ما با جوانان امروز باید متناسب با ذوق سلیقه شان باشد، با تجربه ها نباید از نسل جوان فاصله بگیرند، جوانان پر انرژی عاقلی كه خیلی انقلابی هستند، باید به این چشم به جوانان نگاه كنیم، بعد متوجه می شویم نیاز جوان ما چقدر است، تحمیل اراده بر جوانان ما بر هر شكلی ممكن است جواب ندهد.

سردار شكارچی گفت: نیازهای جوان امروز را بشناسیم و مرتب آسیب شناسی كنیم، بعد براساس آسیب شناسی و نیاز سنجی كه كردیم و بعد از اینكه آن گفتمانی كه با جوانان باید داشته باشیم را شناسایی كردیم، براساس این آسیب شناسی و نظر سنجی عمل كنیم وگرنه ممكن است به خطا برویم و جوانان از دست بدهیم.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • چرا بعد از 45 سال از انقلاب هنوز برخی برسركارند؟ | پیشرفت و ادامه انقلاب نیاز به حضور جوانان دارد

  • تحلیل خواندنی درباب ترس استكبار از انقلاب ایران | انقلاب‌های رنگی در ایران از ترس گسترش انقلاب در سایر كشورها بود

  • «بعثت» همه ابعاد سیاسی، اجتماعی و اخلاقی را در بر‌می‌گیرد | توهین به ذخیره‌های مقدس بشریت را بر نمی‌تابیم

  • رهبرانقلاب: علت ایران‌هراسی حمایت جمهوری اسلامی از فلسطین است

  • «مبعث» آغاز گسترش معنویت و گفتمان عدالت در جهان است | بیانات رهبری در جمع مردم آذربایجان را حتما گوش كنید

  • آغاز فعالیت «سرزمین علم و فناوری» در مشهد | مكان های شهری كه اتفاقات تاریخی در آنها رخ داده باید نمادهایی برای روایت تاریخ باشند

  • فعالیت 9000 خانه و موسسه فعال قرآنی در كشور | سنت‌های قرآنی باید در جامعه تبیین شود

  • اجرای طرح بومگردی انقلاب در یزد | بانگ آزادی خواهی جلاد ساواكی در تجمع ضدایرانی نشان از ضعف ما در روایتگری است

  • جهاد تبیین؛ هم نظری، هم بصری | نماد و مجسمه كافی نیست، باید از فیلم، نقاشی، شعر و داستان برای روایت بهره برد

  • شورای فرهنگ عمومی نماد جمهوریت و فرهنگ است | سال آینده رادیو انقلاب بر نشنیده‌های انقلاب در استان‌ها تمركز كند