ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران


سخنگوی ستاد كل نیروهای مسلح با بیان اینكه باید قدرت هجومی خودمان را بالا ببریم، تاكید كرد: نباید در بازدارندگی متوقف شویم.


به گزارش مشرق، سردار ابوالفضل شكارچی معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح در گفت‌وگویی اظهار داشت: معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح مسئولیت سنگینی بر دوش من و همكارم است چه در ستاد كل و چه در سازمان نیروهای مسلح و غیره. ما دو كار بسیار اساسی در این ستاد انجام می‌دهیم، یكی اینكه باید ظرفیت‌های دستگاه‌های فوق را در تقویت جبهه فرهنگی در سطح نیروهای مسلح و ملی، منطقه‌ای، فرا منطقه‌ای به كار بگیریم كه به حمدالله توفیقات خوبی تا الان حاصل شده است.

سردار شكارچی بیان كرد: موضوع دوم این است كه باید این ظرفیت را در تعامل با دستگاه‌های فرهنگی كشور هم تقویت كنیم و كمك كنیم به همه دستگاه‌های فرهنگی و ظرفیت‌هایشان را برای تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در چند فصلی كه عنوان شد به كار بگیریم.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح عنوان كرد: یكی از فعالیت‌های مهم ما در حوزه جنگ نرم و جنگ شناختی و كار در حوزه فضایی مجازی است كه چهل و چهار قرارگاه در این زمینه فعالیت دارند. در سطح راهبردی این مجموعه‌ها در 420 شهر كشور، اقدامات لازم در فضای مجازی را به صورت فعال انجام می‌دهند.

سردار شكارچی تصریح كرد: اول در حوزه محرومیت زدایی، سازندگی و خدمت رسانی به مردم است كه با استفاده از ظرفیت نیروهای مسلح هم اكنون در خوی و سیستان بلوچستان در كردستان و حتی خارج از كشور برای كمك به مسلمانان در زلزله تركیه و سوریه فعال هستند.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح تصریح كرد: این ستاد در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، هنر و سایر حوزه‌های اثرگذار در جنگ نرم فعالیت می‌كند كه یك بخش آن رسانه و تبلیغات دفاعی است. نمی‌شود همه این‌ها را در حوزه فرهنگی و تبلیغات دفاعی تعریف كرد، این كار بسیار گسترده و بسیار موثر است. یكی از مهم‌ترین مسائلی كه كشور ما به آن نیاز دارد موضوع فرهنگی و اجتماعی است.

وی افزود: من گلایه می‌كنم از دستگاه‌های فرهنگی كشور كه خیلی ساده به مسولیتشان نگاه می‌كنند، از كمیسیون فرهنگی مجلس گرفته تا شورای انقلاب فرهنگی، سازمان‌ها و نهادهایی كه مسئولیت دارند و غافل هستند از اینكه یك هجوم همه جانبه از سراسر جهان و كشورهای كه با ما دشمنی دارند مثل آمریكا، انگلیس، فرانسه و رژیم جعلی صهیونیستی كه ما آن را كشور نمی‌دانیم، و ایادی‌شان، سازمان‌های منافقین، سلطنت طلب‌ها، همه دست به دست هم داده‌اند تا یك هجوم همه جانبه به فرهنگ دینی و ملی ما داشته باشند.

وی عنوان كرد: ما در حوزه وظیفه اصلی نیروهای مسلح كه در واقع اقتدار دفاعی و قدرت بازدارندگی هست، سطح و قدرت مان اقتدارمان به سطحی رسیده كه دشمن فكرش را هم نمی‌كند كه بخواهد به ما هجوم آورد، چون تاوان زیادی را باید پس بدهد، در حوزه سخت و نیمه سخت به سطح قابل قبولی در حوزه بازدارندگی رسیدیم.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح ادامه داد: ما باید در حوزه فرهنگی دو كار انجام بدهیم، اول اینكه قدرت بازدارندگی را هدف گذاری كنیم و به سطحی از قدرت بازدارندگی برسیم كه یاس و نا امیدی در دشمن ایجاد كنیم تا فكر هجوم نكند، دوم قدرت هجومی خودمان را بالا ببریم، دشمن این همه ضعف دارد، دشمن، فرهنگ دنیا را تغییر می‌دهد، انسانیت را از بشر می‌گیرد، لذا باید كاری كرد؛ نباید در بازدارندگی متوقف شویم، می‌بتوانیم علاوه بر اینكه جلوگیری كنیم از آسیب به هویت ملی و دینی مان، قادر باشیم بشر را از دست استكبار جهانی نجات بدهیم.

سردار شكارچی اضافه كرد: باید حوزه تربیت را در كنار حوزه آموزش در اولویت قرار بدهیم، چه در سطح آموزش و پرورش، دانشگاه‌های، مراكز علمی آموزشی و هر جایی كه جوانان در صحنه‌های حضور دارند، دوم جهاد تببین. بارهای رهبری تاكید كردند كه بهترین حربه و بهترین شیوه مقابله با دشمن و آزادسازی فكر و اندیشه از چنگال استكبار جهانی، جهاد تببین است. این باید به صورت یك نهضت تبدیل شود، باید همه دستگاه‌های به مقوله جهاد تببین اهمیت بدهند.

وی بیان كرد: سومین موضوع برگزاری راهیان پیشرفت است، یعنی جوانان خودمان را ببریم تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را ببیند، چه اتفاقی افتاده و یك مقایسه مطالعه تطبیقی هم در این زمینه داشته باشیم، اینكه قبل از انقلاب جه داشتیم، با بعد از انقلاب چه داریم را مقاسیه كنیم، بعد از انقلاب كشور ما هزار رشد پیشرفت داشته است كه جوانان ما بسیاری از این پیشرفت‌ها را اطلاع ندارند، می‌توان تحت عنوان راهیان پیشرفت این دستاوردها را به جوانان منتقل كرد.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح بیان كرد: گفتمان ما با جوانان امروز باید متناسب با ذوق سلیقه شان باشد، با تجربه‌ها نباید از نسل جوان فاصله بگیرند، جوانان پر انرژی عاقلی كه خیلی انقلابی هستند، باید به این چشم به جوانان نگاه كنیم، بعد متوجه می‌شویم نیاز جوان ما چقدر است، تحمیل اراده بر جوانان ما بر هر شكلی ممكن است جواب ندهد.

سردار شكارچی گفت: نیازهای جوان امروز را بشناسیم و مرتب آسیب شناسی كنیم، بعد براساس آسیب شناسی و نیاز سنجی كه كردیم و بعد از اینكه آن گفتمانی كه با جوانان باید داشته باشیم را شناسایی كردیم، براساس این آسیب شناسی و نظرسنجی عمل كنیم وگرنه ممكن است به خطا برویم و جوانان از دست بدهیم.

مرتبط با این خبر

  • رادیو انقلاب جایگزین رادیو مقاومت می‌شود

  • آغاز فعالیت «سرزمین علم و فناوری» در مشهد | مكان های شهری كه اتفاقات تاریخی در آنها رخ داده باید نمادهایی برای روایت تاریخ باشند

  • مسئولان تاكیدات رهبری بر وحدت ملی را نادیده نگیرند

  • توسل دشمن به تمامی حربه‌ها نشان از ضعف دشمن و قدرت ماست

  • طرح عدالت آموزشی بامدرسه كنكور تلویزیونی ایران

  • پخش برنامه «مدرسه كنكور تلویزیونی ایران» در شبكه آموزش با هدف عدالت آموزشی

  • سردار شكارچی: لزوم تقویت قدرت هجوم به دشمن/ نباید در بازدارندگی متوقف شویم

  • برگزیده شدن 3 فیلم حوزه محیط زیستی در جشنواره فیلم فجر

  • لزوم تقویت قدرت هجوم به دشمن/ نباید در بازدارندگی متوقف شویم

  • سردار شكارچی: نباید در بازدارندگی متوقف شویم/ لزوم تقویت قدرت هجوم به دشمن