ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما سه عامل اصلی داشت که باعث شدند این انقلاب شکل بگیرد‌ که آنها عبارتند از رهبری، مردم و مکتب متعالی اسلام.

به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، دکتر حمیدرضا مقدم فر مشاور فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در مصاحبه با رادیو انقلاب گفت: من متاسفانه دوران طاغوت را دیدم و درک کردم. شرایط سختی بود و آن زمان 16 سالم بود و به خاطر پخش اعلامیه امام خمینی و حضور در تجمع به زندان افتادم.

وی ادامه داد: ما کشور جهان سومی بودیم که کشورهای دیگر دنیا هم با ظرفیت هایشان در ایران حکومت می کردند و شاه و دولت همه مثل نوکرهای اینها بودند. وضعیت اقتصادی آن زمان بسیار بد بود.

مقدم فر گفت: انقلاب ما سه عامل اصلی داشت که باعث شدند این انقلاب شکل بگیرد‌. رهبری، مردم، مکتب متعالی اسلام. رهبری امام خمینی و همراهی مردم و مکتبی که به عنوان دستورالعمل هایی برای اندیشه و ... برنامه داشت.

وی ادامه داد: جنگ نرم برای اولین بار در آن زمان و در تاریخ دنیا تجربه شد و نشان داد مردم با قدرت نرم خودشان می توانند به پیروزی برسند. انقلاب ما با آگاهی و بصیرت مردم پیروز شد.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند عواملی که باعث پیروزی انقلاب بود همان عوامل باعث بقای انقلاب خواهد بود. امت وفادار به امام و وجود امام و رهبری مثل امام که امروز داریم و اعتقاد و تکیه بر اسلام و ... از این عوامل است.

مقدم فر همچنین بیان داشت: امروز ایران به عنوان الگو در تمام دنیا می درخشد و نباید ناسپاسی کنیم و باید شکرگزار باشیم.

رادیو انقلاب صدای گفتمان انقلاب اسلامی در ایام چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از اول لغایت پایان بهمن‌ماه بر روی موج FM ردیف 95,5 مگاهرتز قابل دریافت است.

مرتبط با این خبر