ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما سه عامل اصلی داشت که باعث شدند این انقلاب شکل بگیرد‌ که آنها عبارتند از رهبری، مردم و مکتب متعالی اسلام.

به گزارش ایکنا به نقل از رادیو انقلاب، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در برنامه «خیابان انقلاب» گفت: من متاسفانه دوران طاغوت را دیدم و درک کردم. شرایط سختی بود و آن زمان 16 سالم بود و به خاطر پخش اعلامیه امام خمینی (ره) و حضور در تجمع به زندان افتادم.

وی ادامه داد: ما کشور جهان سومی بودیم که کشورهای دیگر دنیا هم با ظرفیت‌هایشان در ایران حکومت می‌کردند و شاه و دولت همه مثل نوکرهای اینها بودند. وضعیت اقتصادی آن زمان بسیار بد بود.

مقدم‌فر ادامه داد: انقلاب ما سه عامل اصلی داشت که باعث شدند این انقلاب شکل بگیرد‌. رهبری، مردم و مکتب متعالی اسلام. رهبری امام خمینی (ره) و همراهی مردم و مکتبی که به عنوان دستورالعمل هایی برای اندیشه و ... برنامه داشت.

وی تصریح کرد: جنگ نرم برای اولین‌بار در آن زمان و در تاریخ دنیا تجربه شد و نشان داد مردم با قدرت نرم خودشان می‌توانند به پیروزی برسند. انقلاب ما با آگاهی و بصیرت مردم پیروز شد.

مشاور فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند عواملی که باعث پیروزی انقلاب بود همان عوامل باعث بقای انقلاب خواهد بود. امت وفادار به امام و وجود امام و رهبری مثل امام که امروز داریم و اعتقاد و تکیه بر اسلام و ... از این عوامل است.

مقدم‌فر همچنین بیان کرد: امروز ایران به عنوان الگو در تمام دنیا می‌درخشد و نباید ناسپاسی کنیم و باید شکرگزار باشیم.

رادیو انقلاب صدای گفتمان انقلاب اسلامی در ایام چهل‌و‌دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از اول لغایت پایان بهمن‌ماه بر روی موج FM ردیف 95,5 مگاهرتز قابل دریافت است.

مرتبط با این خبر