ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

مقدم‌فر گفت: پیروزی انقلاب ما سه عامل اصلی داشت که عبارتند از رهبری، مردم و مکتب متعالی اسلام که به خوبی اجرایی شد.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا مقدم فر مشاور فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه خیابان انقلاب گفت: من متاسفانه دوران طاغوت را دیدم و درک کردم. شرایط سختی بود و آن زمان 16 سالم بود و به خاطر پخش اعلامیه امام خمینی (ره) و حضور در تجمع به زندان افتادم.

وی ادامه داد: ما کشور جهان سومی بودیم و کشور‌های دیگر دنیا هم با ظرفیت هایشان در ایران حکومت می‌کردند و شاه و دولت همه مثل نوکر‌های این‌ها بودند؛ وضعیت اقتصادی آن زمان بسیار بد بود.

مقدم فر گفت: پیروزی انقلاب ما سه عامل اصلی داشت که باعث شدند این انقلاب شکل بگیرد. رهبری، مردم، مکتب متعالی اسلام. رهبری امام خمینی (ره) و همراهی مردم و مکتبی که به عنوان دستورالعمل‌هایی برای اندیشه و ... برنامه داشت.

وی ادامه داد: جنگ نرم برای اولین بار در آن زمان و در تاریخ دنیا تجربه شد و نشان داد مردم با قدرت نرم خودشان می‌توانند به پیروزی برسند. انقلاب ما با آگاهی و بصیرت مردم پیروز شد.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند عواملی که باعث پیروزی انقلاب بود همان عوامل باعث بقای انقلاب خواهد بود. امت وفادار به امام و وجود امام و رهبری مثل امام خمینی (ره)که امروز داریم و اعتقاد و تکیه بر اسلام و ... از این عوامل است.

مقدم فر همچنین بیان داشت: امروز ایران به عنوان الگو در تمام دنیا می‌درخشد و نباید ناسپاسی کنیم و باید شکرگزار باشیم.

گفتنی است رادیو انقلاب صدای گفتمان انقلاب اسلامی در ایام چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از اول لغایت پایان بهمن‌ماه بر روی موج FM ردیف 95،5 مگاهرتز قابل دریافت است.

مرتبط با این خبر