ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

مقدم‌فر گفت: پیروزی انقلاب ما سه عامل اصلی داشت که عبارتند از رهبری، مردم و مکتب متعالی اسلام که به خوبی اجرایی شد.

گزارش خبرگزاری شبستان، حمیدرضا مقدم فر مشاور فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه خیابان انقلاب گفت: من متاسفانه دوران طاغوت را دیدم و درک کردم. شرایط سختی بود و آن زمان 16 سالم بود و به خاطر پخش اعلامیه امام خمینی (ره) و حضور در تجمع به زندان افتادم.

وی ادامه داد: ما کشور جهان سومی بودیم و کشور‌های دیگر دنیا هم با ظرفیت هایشان در ایران حکومت می‌کردند و شاه و دولت همه مثل نوکر‌های این‌ها بودند؛ وضعیت اقتصادی آن زمان بسیار بد بود.

مقدم فر گفت: پیروزی انقلاب ما سه عامل اصلی داشت که باعث شدند این انقلاب شکل بگیرد. رهبری، مردم، مکتب متعالی اسلام. رهبری امام خمینی (ره) و همراهی مردم و مکتبی که به عنوان دستورالعمل‌هایی برای اندیشه و ... برنامه داشت.

وی ادامه داد: جنگ نرم برای اولین بار در آن زمان و در تاریخ دنیا تجربه شد و نشان داد مردم با قدرت نرم خودشان می‌توانند به پیروزی برسند. انقلاب ما با آگاهی و بصیرت مردم پیروز شد.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند عواملی که باعث پیروزی انقلاب بود همان عوامل باعث بقای انقلاب خواهد بود. امت وفادار به امام و وجود امام و رهبری مثل امام خمینی (ره)که امروز داریم و اعتقاد و تکیه بر اسلام و ... از این عوامل است.

مقدم فر همچنین بیان داشت: امروز ایران به عنوان الگو در تمام دنیا می‌درخشد و نباید ناسپاسی کنیم و باید شکرگزار باشیم.

گفتنی است رادیو انقلاب صدای گفتمان انقلاب اسلامی در ایام چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از اول لغایت پایان بهمن‌ماه بر روی موج FM ردیف 95،5 مگاهرتز قابل دریافت است.

مرتبط با این خبر