ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود این تحریم‌ها نتوانستیم در زمینه اقتصادی پیشرفت داشته باشیم، در چنین فضایی دشمن توانست جمعی از جوانان و نوجوانان ما را تحت تاثیر فضای مسموم خودش قرار دهد.

دكتر ولی اسماعیلی در گفتگو با برنامه «جام انقلاب» رادیو انقلاب اظهار كرد: ما نمی‌توانیم بگوییم دهه هشتادی‌ها نسبت به انقلاب سرخورده هستند زیرا ما جوانانی داریم كه كارهای بنیادی در عرصه‌های علم و فناوری انجام می‌دهند. نمی‌توانیم هم بگوییم كه همه جوانان دهه‌هشتادی از عملكرد نظام راضی هستند، زیرا هستند جوانانی هستند كه به عملكرد مسؤلان انتقاد دارند.

رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتقاد جوانان درست است زیرا ما در راستای جهاد تبیین گام برنداشتیم از این رو عده‌ای از جوانان به فرمایش مقام معظم رهبری "گره‌های ذهنی" دارند.

اسماعیلی خاطرنشان كرد: ما باید به جوانان بگوییم كشوری كه در نهایت وابستگی و ذلت بود حال به عزت و افتخار رسیده، ما باید این‌ها را تبیین می‌كردیم و ضعف خودمان را پذیرفته و در رفع آن می كوشیدیم.

وی تاكید كرد: ما باید قبول كنیم كه با وجود این تحریم‌ها نتوانستیم در زمینه اقتصادی پیشرفت داشته باشیم، در چنین فضایی به طور حتم دشمن نمی‌توانست جوانان و نوجوانان ما را تحت تاثیر فضای مسموم خودش قرار دهد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: ما اگر بتوانیم برای یك جوان بعد از فارغ‌التحصیلی زمینه اشتغال را فراهم كنیم به طور حتم شرایط حال حاضر تغییر می‌كرد، از این رو جوانان حق دارند كه برخی موارد معترض باشند.

اسماعیلی گفت: ما در كشور برنامه‌ داریم اما اجرا نشده علت اصلی هم این بود كه ما نتوانستیم با وجود تحریم‌ها از حداقل امكانات حداكثر استفاده را داشته باشیم. از این رو هم مجلس و هم دولت باید برای تحقق اهداف كشور تلاش كنیم و ضعف‌های خودمان را بپذیریم.

وی عنوان كرد: اینكه ما در خودروسازی نتیجه نگرفتیم باید بررسی شود و یا اینكه در دانش بنیان چرا نتیجه خوبی گرفتیم باید همان را تقویت كنیم.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • راهپیمایی 22 بهمن در سراسر كشور و 140 نقطه دنیا برگزار می‌شود

  • 1700پروژه همزمان با دهه فجر افتتاح شد

  • افتتاح بیش از هزار پروژه عمرانی و اقتصادی در آذربایجان غربی

  • بوشهر، كارگاه بزرگ عمرانی و اقتصادی/ آغاز عملیات اجرایی بیش از 1800 طرح عمرانی و اقتصادی در دهه فجر امسال

  • ایثارگری بانوان انقلاب و دفاع مقدس الگوی برای سایر زنان جهان

  • اجرای طرح سند بنیادین در آموزش و پرورش جهت شكوفایی و استعداد دانش‌آموزان

  • مركز ملی فضای مجازی آنچنان كه باید كارآمد و كارا نیست / بی قانونی و رها شدگی مهمترین المان در فضای مجازی است

  • وقتی صدام در اردن هم از جمهوری اسلامی ایران شكست می‌خورد

  • كتاب خاطرات فرماندهان عملیات بیت‌المقدس نوشته می‌شود

  • اعتماد ملت به امام خمینی (ره) عامل شكست رژیم شاهنشاهی بود