ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود این تحریم‌ها نتوانستیم در زمینه اقتصادی پیشرفت داشته باشیم، در چنین فضایی دشمن توانست جمعی از جوانان و نوجوانان ما را تحت تاثیر فضای مسموم خودش قرار دهد.

دكتر ولی اسماعیلی در گفتگو با برنامه «جام انقلاب» رادیو انقلاب اظهار كرد: ما نمی‌توانیم بگوییم دهه هشتادی‌ها نسبت به انقلاب سرخورده هستند زیرا ما جوانانی داریم كه كارهای بنیادی در عرصه‌های علم و فناوری انجام می‌دهند. نمی‌توانیم هم بگوییم كه همه جوانان دهه‌هشتادی از عملكرد نظام راضی هستند، زیرا هستند جوانانی هستند كه به عملكرد مسؤلان انتقاد دارند.

رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتقاد جوانان درست است زیرا ما در راستای جهاد تبیین گام برنداشتیم از این رو عده‌ای از جوانان به فرمایش مقام معظم رهبری "گره‌های ذهنی" دارند.

اسماعیلی خاطرنشان كرد: ما باید به جوانان بگوییم كشوری كه در نهایت وابستگی و ذلت بود حال به عزت و افتخار رسیده، ما باید این‌ها را تبیین می‌كردیم و ضعف خودمان را پذیرفته و در رفع آن می كوشیدیم.

وی تاكید كرد: ما باید قبول كنیم كه با وجود این تحریم‌ها نتوانستیم در زمینه اقتصادی پیشرفت داشته باشیم، در چنین فضایی به طور حتم دشمن نمی‌توانست جوانان و نوجوانان ما را تحت تاثیر فضای مسموم خودش قرار دهد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: ما اگر بتوانیم برای یك جوان بعد از فارغ‌التحصیلی زمینه اشتغال را فراهم كنیم به طور حتم شرایط حال حاضر تغییر می‌كرد، از این رو جوانان حق دارند كه برخی موارد معترض باشند.

اسماعیلی گفت: ما در كشور برنامه‌ داریم اما اجرا نشده علت اصلی هم این بود كه ما نتوانستیم با وجود تحریم‌ها از حداقل امكانات حداكثر استفاده را داشته باشیم. از این رو هم مجلس و هم دولت باید برای تحقق اهداف كشور تلاش كنیم و ضعف‌های خودمان را بپذیریم.

وی عنوان كرد: اینكه ما در خودروسازی نتیجه نگرفتیم باید بررسی شود و یا اینكه در دانش بنیان چرا نتیجه خوبی گرفتیم باید همان را تقویت كنیم.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • جهانگیر الماسی: تمام مشكل سینمای ما منافع اقتصادی یك عده معدود است/ این سینمای قلابی است نه انقلابی!

  • «نشان قلم مقدس» اولین اقدام برای تجلیل از فعالان رسانه ای تراز انقلاب اسلامی

  • اثر تحریم‌ها آنچنان نیست كه مردم نگران باشند/ نظام توان حل مشكلات مردم را دارد

  • جنایت نفتی شاه/ جوانان با بصیرت و روشنگری فتنه‌های دشمن را بشناسند و با قدرت و اقتدار كشور را بسازند

  • مردم سال 57 از رژیم پهلوی ذلّه شده بودند

  • مقامات باكو سرعقل بیایند

  • اطاعت از رهبری، حفظ وحدت و جهاد تبیین راه برون رفت از مشكلات است

  • از بررسی وضعیت زلزله‌زدگان‌خوی تا واكنش به رفتار نامتعارف‌باكو

  • روحیه رزمندگان دفاع مقدس درسی برای جوانان امروز است/ می‌شود آسایش نداشت اما آرامش داشت

  • برگزاری یادواره شهدای اصناف در دهه فجر/ اولین محموله كمك‌های اصناف به منطقه زلزله‌زده خوی ارسال شد