ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران


معاون تحقیقات و فناوری درمان و علوم پزشكی گفت: باید در حوزه‌های امنیت، معیشت و سلامت از ظرفیت جوانان استفاده كنیم.دكتر پناهی در گفتگو با برنامه «فجرآفرینان» رادیو انقلاب اظهار كرد: باید در حوزه‌های مهم كشور امنیت، معیشت و سلامت از ظرفیت‌های جوانان استفاده كنیم. باید نوجوانان و جوانان را با علم وفناوری آشنا كنیم .

وی با ذكر این نكته كه بیشتر فعالان كمیته‌های سلامت جوانان هستند، ادامه داد: ما باید جوانان را براساس تخصص و دانش به كار بگیریم تا آینده كشور را رشد دهند و پاسخگوی تهدیدات سلامت باشند.

پناهی تصریح كرد: در زمان پیروزی انقلاب و 8 سال دفاع مقدس ما حضور صددرصدی جوانان را و حمایت‌های لازم توسط جوانان را داشتیم اكنون هم باید این را الگو دهیم.

وی تاكید كرد: ما در وزرات بهداشت كمیته تحقیقاتی دانشجویی داریم كه دانشجویان پزشكی سراسر كشور در آن عضو هستند و بیش از 800 مركز تحقیقات در حوزه سلامت داریم كه در آن جا به حضور هر چه بیشتر دانشجویان و جوانان جایزه می‌دهیم.

پناهی با بیان این كه یكی از اهداف ما از یادگیری دانشجویان، نخبگان و جوانان در كمیته‌های سلامت آشنایی ‌آن‌ها با كارهای تیمی و گروهی است و آشنایی با تهدیدات حوزه سلامت تا بتوانند تولیدات حوزه سلامت را به صنعت انتقال دهند، تاكید كرد: یكی از بهترین نگه‌داشتن دانشجویان و جوانان در كشور این است كه از آنها در مراكز تحقیقاتی و علمی استفاده كنیم راه دیگر این است كه مهارت‌آموزی جای مدرك‌گرایی را بگیرد و با به كارگیری جوانان و تامین شدن نیازهایشان به طور حتم جوانان در كشور خواهند ماند.

وی تشریح كرد: ما برنامه‌های متعددی در حوزه آموزش، تحقیقات و سلامت وضع كردیم كه دانشجویان و نخبگان ما تنها برای گردش علمی به خارج از كشور بروند.

پناهی اذعان كرد: ما باید باور «ما می‌توانیم» را تقویت كنیم و هر جا این اعتقاد حاكم بود ما موفق شدیم. در جنگ ما نوجوانان و جوانان را به كار گرفتیم و موفق شدیم زمان انقلاب هم همین‌گونه بود از این رو در سیاست‌های كلان هم جوانان را به كار بگیریم و به آن‌ها میدان دهیم به طور حتم موفق خواهیم بود.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • جهانگیر الماسی: تمام مشكل سینمای ما منافع اقتصادی یك عده معدود است/ این سینمای قلابی است نه انقلابی!

  • «نشان قلم مقدس» اولین اقدام برای تجلیل از فعالان رسانه ای تراز انقلاب اسلامی

  • اثر تحریم‌ها آنچنان نیست كه مردم نگران باشند/ نظام توان حل مشكلات مردم را دارد

  • جنایت نفتی شاه/ جوانان با بصیرت و روشنگری فتنه‌های دشمن را بشناسند و با قدرت و اقتدار كشور را بسازند

  • مردم سال 57 از رژیم پهلوی ذلّه شده بودند

  • مقامات باكو سرعقل بیایند

  • اطاعت از رهبری، حفظ وحدت و جهاد تبیین راه برون رفت از مشكلات است

  • از بررسی وضعیت زلزله‌زدگان‌خوی تا واكنش به رفتار نامتعارف‌باكو

  • روحیه رزمندگان دفاع مقدس درسی برای جوانان امروز است/ می‌شود آسایش نداشت اما آرامش داشت

  • برگزاری یادواره شهدای اصناف در دهه فجر/ اولین محموله كمك‌های اصناف به منطقه زلزله‌زده خوی ارسال شد