ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران


مسئول بسیج دانش‌آموزی استان تهران گفت:در راستای بصیرت‌افزایی نسل جوان باید دستاوردهای انقلاب را به آنها نشان داده و بازگو كنیم. همچنین با برگزاری اردوی راهیان پیشرفت دانش‌آموزان را با دستاوردهای موشكی، هسته‌ای و نانوتكنولوژی آشنا كنیم.
روح‌الله عرب در گفتگو با برنامه «فجرآفرینان» رادیو انقلاب اظهار كرد: ما در راستای تقابل با دشمن باید دشمن را به خوبی بشناسیم، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از گردنه‌های مختلفی عبور كردیم. آینده سازان این انقلاب جوانان هستند پس باید آگاهی و بصیرت لازم را پیدا كنند.

وی در ادامه توضیحاتش افزود: در راستای بصیرت‌افزایی نسل جوان باید دستاوردهای انقلاب را به نوجوانان و جوانان نشان داده و بازگو كنیم. همچنین با برگزاری اردوی راهیان پیشرفت دانش‌آموزان را با دستاوردهای موشكی، هسته‌ای و نانوتكنولوژی آشنا كنیم تا از نزدیك این دستاوردها را مشاهده و به ایران قوی پی ببرند.

عرب تشریح كرد: در راستای جهاد تبیین، هادیان سیاسی و هادیان فرهنگی با حضور در مدارس فضای روشنگری را برای دانش‌آموزان ایجاد می‌كنند. همینطور در فضای مجازی به مسئله ایران قوی می‌پردازند.

وی با ذكر این نكته كه ما در مساجد، تكایا، مراسم اربعین و راهپیمایی‌ها حضور چشمگیر جوانان را داریم كه نشانه آگاهی و بصیرت نسل پنجم انقلاب است، تاكید كرد: اما دشمن به دنبال این است كه امید و آینده‌نگری را از جوانان ما بگیرد بنابراین در تقابل با حربه‌های دشمن باید از فرمایشات رهبری استفاده كنیم و به گونه‌ای برنامه‌ریزی كنیم كه ریل‌گذاری درستی نسبت به آینده كشور داشته باشیم.

عرب تشریح كرد: خلاقیت، نوآوری و جذابیت فاكتورهایی هست كه در جوانان وجود دارد، بنابراین ما باید زمینه‌های متبلور شدن آن را فراهم كنیم، از این رو تلاش می‌كنیم با ایجاد پویش‌های مختلف و برنامه‌های عملی پژوهشی از ظرفیت دانش‌آموزان بهره‌مند شویم.

وی عنوان كرد: در بدنه بسیج دانش‌آموزی علاوه بر اینكه فرمانده پایگاه‌های بسیج دانش‌آموزان هستند كه برنامه‌ریزی می‌كنند. هیات‌هایی هم داریم كه چالش‌ها و مسائل دانش‌آموزان را در همین هیات‌ها مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • جهانگیر الماسی: تمام مشكل سینمای ما منافع اقتصادی یك عده معدود است/ این سینمای قلابی است نه انقلابی!

  • «نشان قلم مقدس» اولین اقدام برای تجلیل از فعالان رسانه ای تراز انقلاب اسلامی

  • اثر تحریم‌ها آنچنان نیست كه مردم نگران باشند/ نظام توان حل مشكلات مردم را دارد

  • جنایت نفتی شاه/ جوانان با بصیرت و روشنگری فتنه‌های دشمن را بشناسند و با قدرت و اقتدار كشور را بسازند

  • مردم سال 57 از رژیم پهلوی ذلّه شده بودند

  • مقامات باكو سرعقل بیایند

  • اطاعت از رهبری، حفظ وحدت و جهاد تبیین راه برون رفت از مشكلات است

  • از بررسی وضعیت زلزله‌زدگان‌خوی تا واكنش به رفتار نامتعارف‌باكو

  • روحیه رزمندگان دفاع مقدس درسی برای جوانان امروز است/ می‌شود آسایش نداشت اما آرامش داشت

  • برگزاری یادواره شهدای اصناف در دهه فجر/ اولین محموله كمك‌های اصناف به منطقه زلزله‌زده خوی ارسال شد