ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

استاندار خراسان جنوبی گفت: هنوز 380 روستا در استان خراسان جنوبی به صورت تانكر آبرسانی می‌شود.


دكتر محمد جواد قناعت در گفتگو با برنامه «ایران عزیز ما» رادیو انقلاب با بیان اینكه استان خراسان جنوبی یكی از استا‌ن‌های كم‌برخوردار است اظهار كرد: یكی از سیاست‌های دولت سیزدهم توجه به استان‌های كم برخوردار است كه در این زمینه برنامه های خوبی برای توسعه استان تدارك دیده شده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینكه استان خراسان جنوبی از كمبود و نبود زیرساخت‌ها رنج می‌برد، تشریح كرد: خراسان جنوبی در حوزه كشاورزی محصولات بسیار مهمی با رتبه اول كشوری دارد، از این رو پرداختن به این موضوع‌ها مشكلات كشاورزان را به طور حتم كمتر خواهد كرد.

وی تشریح كرد: از آن جا كه در حوزه آبرسانی هنوز 380 روستا به صورت تانكر آبرسانی می‌شود در راستای محرومیت زدایی با همكاری و تعامل بخش خصوصی تا پایان سال 1403 همه روستاهای بالای 20 خانوار استان آبرسانی می‌شود.

قناعت با ذكر این مطلب كه مسئله بعدی انتقال آب از خلیج فارس و عمان به استان خراسان جنوبی است كه از موضوعات مهم و كلیدی است، بیان كرد: به دلیل تحریم‌های دشمن، فشار اقتصادی و عدم كفایت بعضی از مسؤلان در دولت‌های گذشته اعتماد مردم به مسؤلان كم‌رنگ شده به همین دلیل یكی از كارهای اساسی دولت رئیسی توجه به اعتماد مردم و حضور مسئولان در صفوف مردم است.

استاندار خراسان جنوبی تاكید كرد: تمام شهرها و روستاهای استان خراسان جنوبی از نعمت گاز برخوردار هستند اما در سرمای شدیدی كه در هفته‌های گذشته در كشور ایجاد شد با افزایش استفاده، مصرف گاز به بالاتر از حد استاندارد رسید، از این رو ما در طول 2 هفته گذشته مراقبت كردیم كه گازهای خانگی قطع نشود. البته در این راه واحدهای صنعتی و تولیدی بسیار كمك كردند.

قناعت خاطرنشان كرد: خراسان جنوبی از استان‌های بااصالت كشور است كه 6 اثر ثبت جهانی دارد بنابراین باید به موضوع گردشگری هم بپردازیم.

وی اذعان كرد: در حوزه تولید زعفران ما رتبه دوم كشور هستیم اما در مرغوبیت رتبه نخست كشور را داریم و زعفران قائنات در كشور بی‌نظیر است. در حوزه تولید و فروش زعفران مشكلی نداریم، اما باید به سمت جذب سرمایه‌گذار برای بسته‌بندی و فرآوری محصول زعفران برویم.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • جهانگیر الماسی: تمام مشكل سینمای ما منافع اقتصادی یك عده معدود است/ این سینمای قلابی است نه انقلابی!

  • «نشان قلم مقدس» اولین اقدام برای تجلیل از فعالان رسانه ای تراز انقلاب اسلامی

  • اثر تحریم‌ها آنچنان نیست كه مردم نگران باشند/ نظام توان حل مشكلات مردم را دارد

  • جنایت نفتی شاه/ جوانان با بصیرت و روشنگری فتنه‌های دشمن را بشناسند و با قدرت و اقتدار كشور را بسازند

  • مردم سال 57 از رژیم پهلوی ذلّه شده بودند

  • مقامات باكو سرعقل بیایند

  • اطاعت از رهبری، حفظ وحدت و جهاد تبیین راه برون رفت از مشكلات است

  • از بررسی وضعیت زلزله‌زدگان‌خوی تا واكنش به رفتار نامتعارف‌باكو

  • روحیه رزمندگان دفاع مقدس درسی برای جوانان امروز است/ می‌شود آسایش نداشت اما آرامش داشت

  • برگزاری یادواره شهدای اصناف در دهه فجر/ اولین محموله كمك‌های اصناف به منطقه زلزله‌زده خوی ارسال شد