ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

نویسنده دفاع مقدس اظهار كرد: كتاب خاطرات فرماندهان عملیات بیت‌المقدس در دست نویسندگی دارم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو انقلاب؛ آذر خزایی نویسنده دفاع مقدس در گفتگو با برنامه «ایراندخت» رادیو انقلاب، اعلام كرد: شروع نوشتن كتاب فهرست‌وار از نویسندگان دفاع مقدس آغاز شد.

وی ادامه داد: من جلسات نقد كتاب را برگزار می‌كردم كه با توجه به اشتیاق مخاطبان برای داشتن اطلاعات بیشتر از نویسندگان جرقه شد برای نوشتن كتاب در رابطه با اطلاعات نویسندگان كتاب‌های دفاع مقدس. من این اطلاعات را از سال 59 تا 84 جمع‌آوری كردم و به صورت یك كتاب به چاپ رساندم.

این نویسنده دفاع مقدس عنوان كرد: با مطالعه كتاب خاطرات شهیدان، متوجه شدم كه این خاطرات و نوشته چقدر قابلیت نمایشی شدن دارد. برای همین با یكی از دوستان، 26 خاطرات از شهدا كه قابلیت نمایشی شدن را داشت، به چاپ رساندیم.

خزایی بیان كرد: در جلسات نقد متوجه چند برادر شدم كه برادر خونی نبودند اما در جبهه مثل برادر در كنار هم بودند و با یاداشت برداری از خاطرات آنها كتاب "برادران" را نوشتم.

وی ادامه داد: كتاب "پلاك 140" خاطرات 140 نفر از اهل قلم است كه خاطرات آنها در دهه شصت را بیان می‌كنند. بعد از رونمایی از این كتاب، ما مواجه شدیم با كرونا و برای همین نتوانستیم با جانبازان در بیشتر از خاطراتشان استفاده كنیم.

این نویسنده دفاع مقدس افزود: در حین مصاحبه با یك جانباز، توانستم خاطرات این جانباز 70 درصد از دوران پیش از انقلاب تا بعد از انقلاب و جنگ 8 ساله دفاع مقدس را در كتاب "چرخ‌ها و جاده‌ها" بنویسم و قرار است در تاریخ 25 بهمن از این كتاب كه توسط نشر شاهدآن به چاپ رسانده شده، رونمایی شود.

خزایی بیان كرد: بیشتر كتاب‌های من كتاب‌های خاطرات و مستندنگاری است. در حال حاضر، كتابی در رابطه با خاطرات فرماندهان عملیات بیت‌المقدس را نویسندگی می‌كنم كه در حال جمع‌آوری اطلاعات در این رابطه هستم.

گفتنی است؛ شما مخاطبان ارجمند رادیو انقلاب می‌توانید برنامه «ایراندخت» رادیو انقلاب را شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 تا 11:30 روی موج اف ام ردیف 95,5 مگاهرتز و یا از طریق نرم افزار كاربردی ایران صدا دنبال كنید. همچنین سامانه پیامكی 30000955 آماده دریافت پیامك‌های مخاطبان فهیم رادیو انقلاب است.

خبرنگار: آقای طوسی

مرتبط با این خبر

  • راهپیمایی 22 بهمن در سراسر كشور و 140 نقطه دنیا برگزار می‌شود

  • 1700پروژه همزمان با دهه فجر افتتاح شد

  • افتتاح بیش از هزار پروژه عمرانی و اقتصادی در آذربایجان غربی

  • بوشهر، كارگاه بزرگ عمرانی و اقتصادی/ آغاز عملیات اجرایی بیش از 1800 طرح عمرانی و اقتصادی در دهه فجر امسال

  • ایثارگری بانوان انقلاب و دفاع مقدس الگوی برای سایر زنان جهان

  • اجرای طرح سند بنیادین در آموزش و پرورش جهت شكوفایی و استعداد دانش‌آموزان

  • مركز ملی فضای مجازی آنچنان كه باید كارآمد و كارا نیست / بی قانونی و رها شدگی مهمترین المان در فضای مجازی است

  • وقتی صدام در اردن هم از جمهوری اسلامی ایران شكست می‌خورد

  • اعتماد ملت به امام خمینی (ره) عامل شكست رژیم شاهنشاهی بود

  • انقلاب در بخش كشاورزی با اجرای پروژه انتقال آب از سرانی به بجنورد