ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

مدیركل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش و همسر سردار شهید علی چیت‌سازان گفت: با اجرای طرح سند بنیادین، معلمان می‌توانند از ابعاد مختلف دانش‌آموزان را پرورش بدهند تا استعدادهای دانش‌آموزان شكوفا بشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو انقلاب؛ زهرا پناهی‌روا مدیركل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش و همسر سردار شهید علی چیت‌سازان در گفتگو با برنامه «ایراندخت» رادیو انقلاب، اظهار كرد: زن ایرانی از ابتدای انقلاب با تدبیر حضرت امام توانسته است در مقابل فرهنگ فساد و انحطاط كه تحمیل شده بود، از طرف غرب، به زنان ایرانی شرافت خود را حفظ و افتخار بزرگی را نصیب خود كند.

وی با بیان اینكه زنان چه قله پرافتخاری را در انقلاب اسلامی به دست آوردند، ادامه داد: قطعاً در این راه یكی از كوچك‌ترین كارهای ما می‌توانست انجام بدهیم، به نوعی همسر و مادر شهید بودن است؛ زنانی كه دست پرورده این انقلاب بودند، توانستند از زندگی همسر و فرزندان خودشان بگذارند و همسر و فرزندانشان را راهی جنگ كنند.

مدیركل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این‌ها افتخار جمهوری اسلامی ایران است؛ قطعاً قدرت ایمان راه مجاهدت‌های بزرگی را به روی زنان كشورمان باز كرد؛ حضور شجاعانه و فداكارانه‌ی زنان در میدان‌های مختلف كشور از روز اول انقلاب شاهد هستیم.

همسر سردار شهید علی چیت‌سازان به حضور زنان در همه عرصه‌های نظام بعد از انقلاب اشاره و اضافه كرد: زنان ایرانی با حضور در جبهه‌های جنگ و پشت جبهه‌ها پشتوانه‌های محكمی برای اینكه اقتدار و قدرت كشورمان را بتوانیم انسجام ببخشیم.

پناهی‌روا افزود: حتی زنان ما در بحث علم و تحقیق و فناوری قدم‌های بزرگی برداشته‌اند؛ همچنین در وادی ادبیات و هنر نمایی چقدر زیبا در عرصه‌های هنری وارد شدند و در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و مدیریت نیز شدند و به خوبی این كارها مدیریت كرده‌اند.

وی تصریح كرد: فداكاری زنان در میدان سلامت در خدمت رسانی به بیماران یكی دیگر از فعالیت‌های زنان است كه این‌ها همه نشانه‌های در اعتلای معنویت زن ایرانی است كه به بركت نظام اسلامی، درس‌ها و ارزش‌هایی كه اسلام برای زن قائل شده، پدید آمده است.

مدیركل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش بیان كرد: در این چهل سال اندیشه بعد از انقلاب ما دفاع از امنیت كشور، حریم اهل بیت داشتیم كه این قدرت، شجاعت و استقامت زنان است كه این اجازه را می‌دهد انگیزه فرزندان و همسران خود را فراهم كند.

همسر سردار شهید علی چیت‌سازان به حضور پررنگ زنان و دختران ایرانی در عرصه ورزشی در دنیا اشاره كرد و افزود: بانوان ایرانی با حجاب كامل خود در سكوهای قهرمانی می‌ایستند و پرچم پرافتخار ایران را برمی‌افرازند؛ این‌ها نشانه‌هایی از اقتدار زن ایرانی است؛ ما در كشوری زندگی می‌كنیم كه به زن و جایگاه او اهمیت داده می‌شود و زنان در حیطه‌های مختلف جامعه نقش‌آفرینی می‌كنند و از وجود زن به بهترین وجه ممكن استفاده می‌شود.

پناهی‌روا در رابطه با همسر شهیدش عنوان كرد: شهید علی چیت‌سازان یكی از فرماندهان اطلاعات عملیات لشكر انصارالحسین استان همدان بود كه در سال 1366 در سن 25 سالگی به شهادت رسید؛ بعد از شهادت وی، تنها فرزندش به دنیا آمد.

وی بیان كرد: سال 95 كتابی با عنوان "گلستان یازدهم" به چاپ رسید كه خاطرات من از شهید چیت‌سازان است و توسط بهناز ضرابی‌زاده به نگارش درآمده است؛ مقام معظم رهبری برای این كتاب تقریظ نوشته‌اند و این كتاب به هشت زبان زنده دنیا ترجمه شده است و هم‌اكنون چاپ پنجاهم خود را به سر می‌برد.

مدیركل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش بیان كرد: در وزارت آموزش و پرورش قدم‌های بسیار مثبتی را در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برداشته شده است.

پناهی‌روا ادامه داد: یكی از مهم‌ترین اتفاقاتی كه در نظام تعلیم و تربیت در حال رخ دادن است، بحث نگاه جدی به سند تحول بنیادین است؛ تا كنون قدم‌های مثبتی كه در اجرایی كردن این سند برداشته شده، در این اواخر مخصوصاً در یكی دو سال اخیر، حركتها بسیار چشمگیر بوده است.

وی به پیاده‌سازی این سند در مدارس اشاره و ادامه داد: دانش‌آموزان این نسل چندبعدی هستند بنابراین باید براساس این نگاه، دانش‌آموزان را آموزش داد؛ به علاوه توان منسازی معلمان را در دستور كار داریم تا معلمان بتوانند از ابعاد مختلف دانش‌آموزان را پرورش بدهند تا استعدادهای دانش‌آموزان شكوفا بشود.

گفتنی است؛ شما مخاطبان ارجمند رادیو انقلاب می‌توانید برنامه «ایراندخت» رادیو انقلاب را شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 تا 11:30 روی موج اف ام ردیف 95,5 مگاهرتز و یا از طریق نرم افزار كاربردی ایران صدا دنبال كنید. همچنین سامانه پیامكی 30000955 آماده دریافت پیامك‌های مخاطبان فهیم رادیو انقلاب است.

خبرنگار: آقای طوسی

مرتبط با این خبر

  • راهپیمایی 22 بهمن در سراسر كشور و 140 نقطه دنیا برگزار می‌شود

  • 1700پروژه همزمان با دهه فجر افتتاح شد

  • افتتاح بیش از هزار پروژه عمرانی و اقتصادی در آذربایجان غربی

  • بوشهر، كارگاه بزرگ عمرانی و اقتصادی/ آغاز عملیات اجرایی بیش از 1800 طرح عمرانی و اقتصادی در دهه فجر امسال

  • ایثارگری بانوان انقلاب و دفاع مقدس الگوی برای سایر زنان جهان

  • مركز ملی فضای مجازی آنچنان كه باید كارآمد و كارا نیست / بی قانونی و رها شدگی مهمترین المان در فضای مجازی است

  • وقتی صدام در اردن هم از جمهوری اسلامی ایران شكست می‌خورد

  • كتاب خاطرات فرماندهان عملیات بیت‌المقدس نوشته می‌شود

  • اعتماد ملت به امام خمینی (ره) عامل شكست رژیم شاهنشاهی بود

  • انقلاب در بخش كشاورزی با اجرای پروژه انتقال آب از سرانی به بجنورد