ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

استاندار بوشهر از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی بیش از 1800 طرح عمرانی و اقتصادی در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو انقلاب، احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر در گفتگو با برنامه «روی موج انقلاب» رادیو انقلاب، با بیان اینكه استان بوشهر مانند همه جای كشور به یك كارگاه بزرگ تبدیل شده است، اظهار كرد: در حال حاضر همه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و اقتصادی تلاش می‌كنند.

وی به اتفاقات كم‌نظیر در دهه فجر انقلاب امسال در استان اشاره كرد و گفت: در این ایام، بالغ بر 1800 طرح كوچك، متوسط و بزرگ عمرانی و اقتصادی در استان افتتاح شد و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

استاندار بوشهر با اشاره به سرمایه‌گذاری 150 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی و دولتی در این طرح‌ها، گفت: در طول ده روز گذشته میزبان معاونین محترم حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور، وزیر كشور و وزیر علوم و تحقیقات بودیم كه نسبت به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌ها اقدام كردند.

محمدی‌زاده از حضور معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در روز 22 بهمن در استان خبر داد و گفت: وی قبل و بعد از مراسم یوم الله 22 بهمن، تعدادی دیگر از پروژه‌ها و طرح‌ها را افتتاح خواهد كرد.

وی به مصوبات متعدد سفرهای رئیس جمهور به استان بوشهر اشاره كرد و گفت: در این سفرها مصوبات متعددی در حوزه آب، راه، مسكن، درمان، ورزش، آب و برق و بنادر به تصویب رسید كه بسیاری از آنها اجرا شده و یا در حال اجرا است.

استاندار بوشهر با اشاره به كم‌بارشی‌های امسال، گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در تابستان آینده در زمینه آب و برق مشكلی نخواهیم داشت.

محمدی‌زاده به اهمیت ساخت اسكله‌ها و بنادر در استان بوشهر اشاره كرد و گفت: با توجه به اینكه استان بوشهر یك استان ساحلی است و با 5 كشور جنوبی خلیج فارس همسایه هستیم، دولت محترم در حوزه ساخت بنادر در بندر گناوه، بندر بوشهر و بندر دیر كمك كرده است.

وی از صادرات روزانه 8 تا 9 لندیگراف حامل مواد غذایی از بندر دیر به كشور قطر خبر داد و افزود:دو واحد پتروشیمی جدید هنگام در عسلویه و پتروشیمی آرین متانول با سرمایه‌گذاری 800 میلیون دلاری بخش خصوصی و دولتی آماده افتتاح هستند.

استاندار بوشهر با اشاره به افتتاح كارخانه آهك با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، گفت: این كارخانه با هزار و صد میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و پانزده میلیون یورو منابع ارزی احداث شده و در شهرستان دشتی به بهره‌برداری رسیده است.

محمدی زاده از تكمیل زنجیره تولید مرغ در استان با افتتاح كارخانه مرغ مادر خبر داد گفت: تا پیش از این، امكان تولید جوجه در استان وجود نداشت، با افتتاح این كارخانه، سالانه حدود 27 تا 28 میلیون جوجه در استان تولید خواهد شد كه بخش عمده‌ای از نیاز واحدهای تولید و پرورش مرغ استان را تأمین می‌كند.

وی در ادامه به افتتاح هتل فرات با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اشاره كرد و گفت: این هتل در حال حاضر آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران استان بوشهر است.

استاندار بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره كرد و گفت: تاكنون 158 نفر به عنوان كاندیدای نهایی در استان بوشهر تأیید صلاحیت شده‌اند.

محمدی‌زاده با بیان اینكه مردم در این دوره از انتخابات می‌توانند از بین 158 كاندیدا، 4 نفر را راهی مجلس كنند، گفت: این رقابت، فرصت بسیار خوبی برای انتخاب افراد اصلح و كارآمد است.

وی از آمادگی 783 صندوق اخذ رأی و مجریان انتخابات برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور خبر دادو گفت: در این دوره دو نفر كاندیدا در استان بوشهر حضور دارند و مردم می‌توانند بین آنها یكی را انتخاب كنند.

محمدی‌زاده با تأكید بر حفظ امنیت انتخابات، گفت: با تلاش دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و نظامی، امنیت كامل انتخابات در استان برقرار خواهد بود.

گفتنی است؛ شما مخاطبان ارجمند رادیو انقلاب می‌توانید برنامه «روی موج انقلاب» رادیو انقلاب را شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 تا 9:00 روی موج اف ام ردیف 95,5 مگاهرتز و یا از طریق نرم افزار كاربردی ایران صدا دنبال كنید. همچنین سامانه پیامكی 30000955 آماده دریافت پیامك‌های مخاطبان فهیم رادیو انقلاب است.

خبرنگار: آقای طوسی

مرتبط با این خبر

  • راهپیمایی 22 بهمن در سراسر كشور و 140 نقطه دنیا برگزار می‌شود

  • 1700پروژه همزمان با دهه فجر افتتاح شد

  • افتتاح بیش از هزار پروژه عمرانی و اقتصادی در آذربایجان غربی

  • ایثارگری بانوان انقلاب و دفاع مقدس الگوی برای سایر زنان جهان

  • اجرای طرح سند بنیادین در آموزش و پرورش جهت شكوفایی و استعداد دانش‌آموزان

  • مركز ملی فضای مجازی آنچنان كه باید كارآمد و كارا نیست / بی قانونی و رها شدگی مهمترین المان در فضای مجازی است

  • وقتی صدام در اردن هم از جمهوری اسلامی ایران شكست می‌خورد

  • كتاب خاطرات فرماندهان عملیات بیت‌المقدس نوشته می‌شود

  • اعتماد ملت به امام خمینی (ره) عامل شكست رژیم شاهنشاهی بود

  • انقلاب در بخش كشاورزی با اجرای پروژه انتقال آب از سرانی به بجنورد