ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

رئیس ستاد مركزی دهه فجر انقلاب اسلامی از برگزاری مراسم گرامیداشت یوم‌الله 22 بهمن در سراسر كشور و 40 نقطه دنیا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو انقلاب، حشمت‌الله قنبری همدانی رئیس ستاد مركزی دهه فجر انقلاب اسلامی در گفتگو با برنامه «ایران دوخت» رادیو انقلاب، اظهار كرد: امروز بعد از ظهر تا شامگاه برنامه تكریم و بزرگداشتی اربعین شهدای كرمان را در سراسر كشور خواهیم داشت.

وی افزود: ساعت نه شب براساس سنت معمول و متداول در شهرهای كشور، تكبیر را توام خواهیم داشت. فردا را هم در هزار و 400 بخش شهرستان و تقریبا 38 هزار روستای كشور مراسم بزرگداشت انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

قنبری همدانی تصریح كرد: تهران هم در روز 22 بهمن، ساعت 9:30 دقیقه مردم حركت می‌كنند و ساعت 10با حضور خانواده معظم شهدا، جانبازان بزرگوار و تمامی صنوف و طبقات مردم، مراسم آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در مسیر راهپیمایی 2 هزار و 500 غرفه فرهنگی، هنری، رزمی، نوازی، رفاهی، امدادی، ایستگاه سلامت برای استراحت و رسیدگی به سالمندان تعبیه شده است.

رئیس ستاد مركزی دهه فجر انقلاب اسلامی خاطرنشان كرد: مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن، سرود جمهوری اسلامی، هنرنمایی چتربازان نیروهای مسلح، گلباران مردم توسط هلی‌كوپتر و بالگردهای ارتش و با سخنرانی رئیس‌جمهور ادامه پیدا می‌كند و با امضای قطعنامه توسط مردم خاتمه پیدا می‌كند.

قنبری همدانی گفت: برای رفت و آمد مردم از طریق ناوگان حمل و نقل شهری، مترو و اتوبوس‌های شهرداری، تدارك دیده شده است برای بعد مراسم تمهیدات مناسب برای اقامه فریضه نماز ظهر و عصر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در كنار این ما نزدیك به هفتاد و چهار كشور در تا 140 نقطه دنیا مراسم گرامیداشت 22 بهمن را خواهیم داشت.

رئیس ستاد مركزی دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: 7 هزار و 300 خبرنگار داخلی و خارجی این راهپیمایی را پوشش خبری میدهند كه از این تعداد بالغ بر 300 نفر آنها خبرنگاران خارجی هستند، برنامه راهپیمایی فردا را به دنیا مخابره می‌كنند.

قنبری همدانی خاطرنشان كرد: یك اقدام دیگر هم اینكه در ساعت 11:22 صبح سرود جمهوری اسلامی را تمام ملت ایران در همه جای ایران هم‌خوانی خواهند كرد كه خوب است كه این هم‌خوانی كه فكر می‌كنم در دنیا بی‌نظیر و منحصر به فرد خواهد بود.

گفتنی است؛ شما مخاطبان ارجمند رادیو انقلاب می‌توانید برنامه «ایراندخت» رادیو انقلاب را شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 تا 11:30 روی موج اف ام ردیف 95,5 مگاهرتز و یا از طریق نرم افزار كاربردی ایران صدا دنبال كنید. همچنین سامانه پیامكی 30000955 آماده دریافت پیامك‌های مخاطبان فهیم رادیو انقلاب است.

خبرنگار: آقای طوسی

مرتبط با این خبر

  • 1700پروژه همزمان با دهه فجر افتتاح شد

  • افتتاح بیش از هزار پروژه عمرانی و اقتصادی در آذربایجان غربی

  • بوشهر، كارگاه بزرگ عمرانی و اقتصادی/ آغاز عملیات اجرایی بیش از 1800 طرح عمرانی و اقتصادی در دهه فجر امسال

  • ایثارگری بانوان انقلاب و دفاع مقدس الگوی برای سایر زنان جهان

  • اجرای طرح سند بنیادین در آموزش و پرورش جهت شكوفایی و استعداد دانش‌آموزان

  • مركز ملی فضای مجازی آنچنان كه باید كارآمد و كارا نیست / بی قانونی و رها شدگی مهمترین المان در فضای مجازی است

  • وقتی صدام در اردن هم از جمهوری اسلامی ایران شكست می‌خورد

  • كتاب خاطرات فرماندهان عملیات بیت‌المقدس نوشته می‌شود

  • اعتماد ملت به امام خمینی (ره) عامل شكست رژیم شاهنشاهی بود

  • انقلاب در بخش كشاورزی با اجرای پروژه انتقال آب از سرانی به بجنورد