ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

استاندار مركزی از افتتاح 1700 طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی در استان مركزی همزمان با دهه فجر اظهار كرد: این پروژه ها بالغ بر 16 و نیم همت بهره برداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو انقلاب، فرزاد مخلص ‌الائمه استاندار مركزی در گفتگو با برنامه «روی خیابان انقلاب» رادیو انقلاب، ضمن گرامیداشت سه عید فطر، قربان و قدیر كه به گفته رهبری در 22 بهمن تجلی یافته، گفت: استان مركزی فعالیت های مختلفی را سازمان دهی كرده و در سال های اخیر به عنوان قطب كشاورزی و صنعتی محسوب می شود.

وی از افتتاح 1700 طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی در استان مركزی همزمان با دهه فجر اظهار كرد: این پروژه ها بالغ بر 16 و نیم همت بهره برداری شده است كه محصول مشترك فعالیتِ بخش های مختلف است و دولت سرمایه قابل توجهی را وارد پروژه های عمرانی كرده است.

بخش خصوصی در كنار شهرداری و تعاونی ها هم وارد صحنه شدند و بخشی هم به حمایت خیرین باز می گردد و در حال حاضر در دلیجان یك واحد خیر سازِ آموزش و پرورش را افتتاح كردیم.
مخلص ‌الائمه ادامه داد: بخش های صنعتی استان پیشتاز زوده و واحدهای مختلفی افتتاح شد.

وی از رونمایی سیستم نانو ازن در شهرستان ساوه خبر داد كه توسط یكی از شركت های دانش بنیان ایجاد شده و مشكل چندین ساله آب این شهرستان را از نظر طعم و بو حل كرده است.
به گفته استاندار مركزی تولیدات ویژه هم در معرض نمایش گذاشته شده است؛ به گونه ای كه پروژه ای در دلیجان برای اولین بار در دنیا، افتتاح شده كه از پسماندهای غیر قابل مصرف محصولات قابل استفاده تولید كرده است.

وی افزود: نهضت گسترده ای برق رسانی هم صورت گرفته و بیش از 98 درصد خانوارهای مركزی از نعمت گاز شهری برخوردار هستند.

مخلص ‌الائمه در بخشی دیگر از سخنان خود در رادیو انقلاب خاطرنشان كرد: یكی از معضلات كشور پروژه های نیمه تمام است و بالغ بر 80 هزار پروژه را شامل می شود كه از دولت های متعدد باقی مانده است.

دولت سیزدهم در این راستا این پروژه ها را اولویت بندی كرده تا با تزریق مالی مناسب، شاهد خاتمه و بهره برداری این پروژه ها باشیم.

وی افزود: نهضت ملی پروژه های نیمه تمام در كل استان ها شروع شده و بسیاری پروژه ها طول عمر 18 ساله داشتند و با تزریق مالی مناسب 60 درصد بیش از مجموعِ 6 سال قبل از این دولت، بودجه عمرانی برای خاتمه این پروژه ها دریافت شده است.

مخلص ‌الائمه ابراز امیدواری كرد این پروژه ها خاتمه یابد و افزود: بهداشت و درمان، راه های مواصلاتی آموزش و پرورش و آب و برق رسانی از جمله پروژه هایی است كه با مشكلات عدیده رو به رو شده اند.

برای اولین بار در استان مركزی مجبور شدیم برخی پروژه ها را به صورت شبانه روزی پیگیری كنیم و كار را با شتاب قابل توجه و محسوس پیش بریم و در این راستا موفق بودیم و برخی پروژه های مهم را در ماه های پیش رو پایان خواهیم داد.

گفتنی است؛ شما مخاطبان ارجمند رادیو انقلاب می‌توانید برنامه «روی خیابان انقلاب» رادیو انقلاب را شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:00 تا 17:00روی موج اف ام ردیف 95,5 مگاهرتز و یا از طریق نرم افزار كاربردی ایران صدا دنبال كنید. همچنین سامانه پیامكی 30000955 آماده دریافت پیامك‌های مخاطبان فهیم رادیو انقلاب است.

خبرنگار: خانم خواجه‌نصیری

مرتبط با این خبر

  • راهپیمایی 22 بهمن در سراسر كشور و 140 نقطه دنیا برگزار می‌شود

  • افتتاح بیش از هزار پروژه عمرانی و اقتصادی در آذربایجان غربی

  • بوشهر، كارگاه بزرگ عمرانی و اقتصادی/ آغاز عملیات اجرایی بیش از 1800 طرح عمرانی و اقتصادی در دهه فجر امسال

  • ایثارگری بانوان انقلاب و دفاع مقدس الگوی برای سایر زنان جهان

  • اجرای طرح سند بنیادین در آموزش و پرورش جهت شكوفایی و استعداد دانش‌آموزان

  • مركز ملی فضای مجازی آنچنان كه باید كارآمد و كارا نیست / بی قانونی و رها شدگی مهمترین المان در فضای مجازی است

  • وقتی صدام در اردن هم از جمهوری اسلامی ایران شكست می‌خورد

  • كتاب خاطرات فرماندهان عملیات بیت‌المقدس نوشته می‌شود

  • اعتماد ملت به امام خمینی (ره) عامل شكست رژیم شاهنشاهی بود

  • انقلاب در بخش كشاورزی با اجرای پروژه انتقال آب از سرانی به بجنورد