ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت که همزمان با ایام الله دهه فجر بیش از 150 برنامه متنوع فرهنگی و هنری در مناطق مختلف شهری و روستایی این استان اجرا می شود.

«احمدرضا احسانی» روز سه شنبه در جلسه کمیته فرهنگی و هنری ستاد بزرگداشت دهه فجر استان همدان با بیان اینکه در راستای ایجاد نشاط اجتماعی و امیدآفرینی در این ایام اجرای برنامه‌های متعددی پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: جشنواره کالا و محصولات فرهنگی، جایزه ادبی، جشنواره ملی اذان منتظران و جشنواره عاشیقلار بایرامی از جمله مهم ترین برنامه های فرهنگی ستاد دهه فجر در استان همدان است.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم سطح کمی و کیفی برنامه‌های دهه فجر در استان همدان نسبت به سال‌های گذشته ارتقا چشمگیری داشته باشد، افزود: همچنین بیش 60 برنامه با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با هفته بصیرت و مقاومت در سطح استان اجرا می شود که اجرای این برنامه‌های فرهنگی و هنری تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان افزود: در این زمینه آمادگی و هماهنگی لازم برای اجرای برنامه های مشترک با دیگر دستگاه‌های فرهنگی استان نیز وجود دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنران راهپیمایی 22 بهمن در همدان

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان نیز گفت: «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنران ویژه راهپیمایی 22 بهمن‌ماه در همدان خواهد بود.

حجت‌الاسلام «سید حسن فاضلیان» با بیان اینکه 22 بهمن‌ماه امسال، اولین جشن ملی 1400 برگزار خواهد شد، از رسانه ها خواست انعکاس خبری در تمام نقاط استان از جمله روستاها در این روز انجام شود.

وی تاکید کرد: همدان باید از اولین استان‌هایی باشد که حضور مردم در راهپیمایی را به تصویر بکشد چراکه امسال برنامه‌های جدید و خلاقانه‌ای پیش‌بینی شده و جشنواره رسانه‌ای مردمی فجر یکی از برنامه‌های جدید استان در سال 1400 است.

رییس کارگروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در این نشست با بیان اینکه جلساتی برای هماهنگی برنامه‌ها در کمیته فرهنگی و هنری ستاد برگزار شده است، گفت: با تشکیل این کمیته 10 جلسه با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی استان برگزار و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شده است.

«هادی شیرمحمدی» افزود: نشست‌های بصیرت افزایی، نمایشنامه‌خوانی مجازی، برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوان، جشنواره‌های استانی و ملی، اجرای سرود توسط گروه هزار و 357 نفری آموزش و پرورش استان و رژه خودرویی از برنامه‌های شاخص پیش بینی شده برای این ایام است.

وی تصریح کرد: توجه به محتوای خلاقانه در فضای مجازی، توجه به گام دوم انقلاب و ایجاد شادی و نشاط اجتماعی در برنامه‌ریزی‌ها جدی گرفته شده است.

مرتبط با این خبر

  • سخنرانی رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با مردم آذربایجان شرقی

  • ادامه مسیر پر فروغ انقلاب اسلامی عمل به بیانیه گام دوم انقلاب است

  • انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر؛ شعار فرهنگیان و دانش‌آموزان در دهه فجر 1400

  • دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش با فرمانده کل قوا

  • خاطرات شیرین روزهای دهه فجر در مدارس

  • ایجاد نشاط اجتماعی دهه فجر سبب کاهش عوارض دوران کرونا می‌شود

  • بهره برداری از پنج طرح آبخیزداری به مناسبت دهه فجر در قزوین

  • 11 طرح کشاورزی همزمان با دهه فجر در ورامین افتتاح می‌شود

  • لزوم مردمی‌سازی برنامه‌های دهه فجر امسال در زنجان

  • مردم در دهه فجر منتظر خبرهای خوشی باشند