ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

نویسنده این كتاب، معتقده كه رسانه ملی به‌ عنوان اصلی‌ ترین نماینده فرهنگ و امین‌ترین نماینده مردم و حكومت و جامعه، موظفه همه تلاش خود را درخصوص تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) دراین بیانیه بكار بگیره.

نویسنده: منصور واعظی

امروز با كتاب "گام دوم انقلاب" نوشته منصور واعظی در خدمتتون هستم .

این كتاب از چهار بخش تشكیل شده . نویسنده در بخش اول كتابش ،متن كامل بیانیه گام دوم انقلاب و محورهای موضوع بندی شده اون رو آورده . بخش دوم شامل محورهای برنامه سازی ،برای گروه های موضوع محور در زمینه های مختلف بیان شده . میرسیم به بخش سوم كتاب كه در اون محورهای مختلف برنامه سازی برای گروه های مخاطب محور برای سنین مختلف جامعه و اقشار مختلف آورده شده و در بخش آخر كتاب محورهای برنامه سازی برای گروه های ساختار محور بیان شده .

صدور بیانیه گام دوم از سوی مقام معظم رهبری، نشان دهنده آغاز عصرجدیدی از حیات انقلاب اسلامی و ترسیم چشم-انداز برای آینده آن در قالب یك منشور مهم برای نسل‌های جدیده.

نویسنده كتاب، معتقده كه رسانه ملی به‌ عنوان اصلی‌ ترین نماینده فرهنگ و امین‌ترین نماینده مردم و حكومت و جامعه، موظفه همه تلاش خود را درخصوص تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) دراین بیانیه بكار بگیره.

كتاب مذكور،ضمن نگاه به همه وظایف رسانه ملی در مسیر تبیین، ترویج و اجرای منویات حكیمانه «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» متناسب با ساختار حوزه‌های تولیدی رسانه ملی، محورهای جامعی برای فرهنگ‌ سازی این بیانیه ارائه و نیز سیاست‌ هایی را برای تولیدات رسانه‌ای ارائه كرده.

در كتاب در فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم چنین آمده كه انقلاب وارد دومین مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی شده است ، گام دومی كه باید در چهارچوب نظریه نظام انقلابی و با تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی به سوی تحقق آرمان ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما ( اروحنافداه ) برداشته شود . ایشان بر ادامه تلاش برای تحقق شعارهای انقلاب تاكید دارند و برای آینده انقلاب اسلامی علاوه بر شعارهای اصلی انقلاب كه مطالبه آزادی ، عدالت و معنویت در ذیل جمهوری اسلامی بود، بر تحقق هر چه بیشتر اخلاق ، عزت ، عقلانیت و برادری در ادامه راه این انقلاب شكوهمند اصرار دارند .

جالب اینكه علاوه بر تحقق این اوامر برای مردم ایران بر عمل به این فضائل در خصوص مردم جهان با بهره گیری كامل از بازتاب انقلاب اسلامی ،در نظام بین الملل و در نهایت ایجاد تمدن اسلامی اشاره می فرمایند .

همچنین ایشان در ضمن بیانیه از عبارت عزت بخش « ما می توانیم »بعنوان یكی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران یاد می كنند و بر توانمندی مدیران جهادی ، سرمایه انسانی انقلابی ، به ویژه جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی تاكید موكد دارند .

كتاب حاضر ضمن نگاه به همه وظایف رسانه ملی در مسیر تبیین ، ترویج و اجرای منویات حكیمانه بیانیه گام دوم انقلاب بر بخش دوم و سوم وظیفه رسانه ملی در سطح كلان پرداخته و متناسب با ساختار حوزه های تولیدی رسانه ملی محورهای جامعی برای فرهنگ سازی این بیانیه ارائه و نیز سیاست هایی رو برای تولیدات رسانه ای ارائه كرده .

***

بقول اس آی هایاكو سیاستمدار شهیر : این درست نیست كه فكر كنیم ما فقط یكبار فرصت زندگی كردن داریم اگر بتوانیم بخوانیم ،نه یكبار بار بلكه بارها و نه یك شكل بلكه می توانیم به گونه های مختلف زندگی كنیم .

مرتبط با این خبر

  • «ایران به روایت متن و تصویر»

  • «جنگ و صلح»

  • «نه برای جنگ»

  • «خیرالنسا و گندمك»

  • «حكمت و آداب معنوی در هنر اسلامی و تجلیات آن بر هنر انقلاب اسلامی ایران»

  • «اشك را مهلت ندادیم»

  • انقلاب فرامدرن و تمدن اسلامی: موج چهارم بیداری اسلامی در ایران

  • انقلاب اسلامی، برون رفت از عالم غربی

  • ریشه‌های انقلاب ایران

  • كارنامه فرمانده