ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

امروز با کتاب "گام دوم انقلاب" نوشته منصور واعظی در خدمتتون هستم .

نویسنده: منصور واعظی

امروز با کتاب "گام دوم انقلاب" نوشته منصور واعظی در خدمتتون هستم .

این کتاب از چهار بخش تشکیل شده . نویسنده در بخش اول کتابش ،متن کامل بیانیه گام دوم انقلاب و محورهای موضوع بندی شده اون رو آورده . بخش دوم شامل محورهای برنامه سازی ،برای گروه های موضوع محور در زمینه های مختلف بیان شده . میرسیم به بخش سوم کتاب که در اون محورهای مختلف برنامه سازی برای گروه های مخاطب محور برای سنین مختلف جامعه و اقشار مختلف آورده شده و در بخش آخر کتاب محورهای برنامه سازی برای گروه های ساختار محور بیان شده .

صدور بیانیه گام دوم از سوی مقام معظم رهبری، نشان دهنده آغاز عصرجدیدی از حیات انقلاب اسلامی و ترسیم چشم-انداز برای آینده آن در قالب یک منشور مهم برای نسل‌های جدیده.

نویسنده کتاب، معتقده که رسانه ملی به‌ عنوان اصلی‌ ترین نماینده فرهنگ و امین‌ترین نماینده مردم و حکومت و جامعه، موظفه همه تلاش خود را درخصوص تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) دراین بیانیه بکار بگیره.

کتاب مذکور،ضمن نگاه به همه وظایف رسانه ملی در مسیر تبیین، ترویج و اجرای منویات حکیمانه «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» متناسب با ساختار حوزه‌های تولیدی رسانه ملی، محورهای جامعی برای فرهنگ‌ سازی این بیانیه ارائه و نیز سیاست‌ هایی را برای تولیدات رسانه‌ای ارائه کرده.

در کتاب در فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم چنین آمده که انقلاب وارد دومین مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی شده است ، گام دومی که باید در چهارچوب نظریه نظام انقلابی و با تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی به سوی تحقق آرمان ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما ( اروحنافداه ) برداشته شود . ایشان بر ادامه تلاش برای تحقق شعارهای انقلاب تاکید دارند و برای آینده انقلاب اسلامی علاوه بر شعارهای اصلی انقلاب که مطالبه آزادی ، عدالت و معنویت در ذیل جمهوری اسلامی بود، بر تحقق هر چه بیشتر اخلاق ، عزت ، عقلانیت و برادری در ادامه راه این انقلاب شکوهمند اصرار دارند .

جالب اینکه علاوه بر تحقق این اوامر برای مردم ایران بر عمل به این فضائل در خصوص مردم جهان با بهره گیری کامل از بازتاب انقلاب اسلامی ،در نظام بین الملل و در نهایت ایجاد تمدن اسلامی اشاره می فرمایند .

همچنین ایشان در ضمن بیانیه از عبارت عزت بخش « ما می توانیم »بعنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران یاد می کنند و بر توانمندی مدیران جهادی ، سرمایه انسانی انقلابی ، به ویژه جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی تاکید موکد دارند .

کتاب حاضر ضمن نگاه به همه وظایف رسانه ملی در مسیر تبیین ، ترویج و اجرای منویات حکیمانه بیانیه گام دوم انقلاب بر بخش دوم و سوم وظیفه رسانه ملی در سطح کلان پرداخته و متناسب با ساختار حوزه های تولیدی رسانه ملی محورهای جامعی برای فرهنگ سازی این بیانیه ارائه و نیز سیاست هایی رو برای تولیدات رسانه ای ارائه کرده .

***

بقول اس آی هایاکو سیاستمدار شهیر : این درست نیست که فکر کنیم ما فقط یکبار فرصت زندگی کردن داریم اگر بتوانیم بخوانیم ،نه یکبار بار بلکه بارها و نه یک شکل بلکه می توانیم به گونه های مختلف زندگی کنیم .

مرتبط با این خبر

  • الگوی رهایی

  • چهل سال بعد

  • به ایران خوش آمدید

  • جلوه‌ای از نور

  • گام به گام با انقلاب 2

  • شعر و انقلاب

  • اجتهاد و نوآوری فکری از دیدگاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

  • گام‌ به گام با انقلاب 1

  • کتاب انقلاب تصور ناپذیر در ایران

  • فوکو در ایران