ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران


امام جمعه موقت تهران گفت: یك یوم الله دیگر در روز 22 بهمن 1401 ثبت شد و علی‌رغم همه مشكلاتی كه وجود داشت یك عملیات بزرگ پیروز توسط مردم همچون عملیات بیت‌المقدس كه منجر به فتح خرمشهر دیگری شد، رخ داد.


به گزارش جام جم آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اكبری امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران گفت: ماه رجب امسال، ماه شیرین و دلنشینی برای جامعه ما بود. یكی از آن شیرینی‌ها، بارش برف و باران در كشور بود. البته برای برخی از مردم در برخی نقاط مانند كوهرنگ دشواری‌هایی پیش آمده كه با همت مردم و مسئولان برطرف خواهد شد. وزیر كشور را دیدیم كه در میدان هستند. مسئولان و گروه‌های جهادی نیز كارها را پیش می‌برند.

سهم ایران از آینده قدرت جهانی

وی در ادامه به سفر رئیس‌جمهور و همراهانش به چین اشاره كرد و گفت: این سفر از سفرهایی است كه با توجه به موقعیت كنونی مورد توجه مراكز جهانی قرار گرفت. این سفر آثار ملی و بین‌المللی خواهد داشت. جانمایی جایگاه ایران در معادلات آینده قدرت جهانی بسیار مهم است. سهم ایران در قدرت آینده باید با دقت و كار جهادی به دست آورد.

حاج علی اكبری گفت: این سفر در راستای این كار بزرگ بود. چین در آینده قدرت بلامنازع اقتصادی جهانی خواهد بود. داشتن قرارداد راهبردی با این كشور می‌تواند به ما كمك كند. حضور ما در شانگهای و... نیز پررنگ‌تر خواهد شد؛ از داشتن دشمن مشترك نیز باید استفاده كرد تا به تقویت همكاری‌ها پرداخت.

وی خاطرنشان كرد: هیات ایرانی با برنامه و با قدرت در این سفر حضور پیدا كرد. چین نیز در میزبانی سنگ تمام گذاشت. ماجرایی هم كه در عربستان پیش آمده بود، درصدد جبران برآمدند.

آمریكا باطن خود را در زلزله سوریه نشان داد

وی به موضوع زلزله در خوی و در كشورهای تركیه و سوریه نیز اشاره كرد و گفت: خدا را شاكریم كه مردم و مسئولان دست به دست هم دادند و در خوی وارد میدان شدند. من مكرر با امام جمعه خوی و... تماس داشتم. گزارش آن‌ها این بود كه پشتیبانی‌ها خوب است. ان‌شالله قدم‌های تكمیلی نیز برداشته شود. امام جمعه خوی می‌گفت كه می‌گفتند شاید نتوان امسال راهپیمایی برگزار كرد، اما بیش از 17 هزار نفر در راهپیمایی 22 بهمن خوی شركت كردند.

حاج علی اكبری گفت: زلزله‌ای كه در كشورهای تركیه و سوریه رخ داد، فاجعه بزرگ انسانی بود. ده‌ها هزار نفر كشته و مجروحان بسیاری به دنبال داشت. این وضعیت روبروی جامعه جهانی قرار دارد. این یك امتحان بزرگ برای سایر كشورها و جامعه جهانی است. ما برای مردم این دو كشور كه برادران‌مان هستند، برای درگذشتگانشان طلب مغفرت و برای بازماندگانش طلب اجر داریم.

وی افزود: امیدواریم كه از جهات مختلف این خسارت كاسته شود و ماجرا تا حدی بهتری مدیریت شود. جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با هر دو كشور نیرو و محموله فرستاد. اخلاق نبوی به ما حكم می‌كند و می‌آموزد كه كار بزرگی انجام بدهیم. آنچه انجام شده است كافی نیست. ملت بزرگ ایران! دست به دست هم دهیم و با كمك مجموعه‌های دولتی به میدان امداد و نجات این ملت‌ها برویم.

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: جامعه جهانی مردود بزرگ این امتحان است. این مردودی مخصوصاً نسبت به سوریه است. آن‌ها بیشتر سر و صدا كردند تا اینكه كاری انجام بدهند. در ارتباط با سوریه اتفاقی كه افتاده برای جامعه جهانی بسیار زشت است. آمریكا و اروپا دچار سقوط اخلاقی شده‌اند و باطن پلید و كثیف خود را نشان دادند. مجموعه‌های جهانی هم نشان دادند كه چقدر بی‌خاصیت هستند.

وی ابراز امیدواری كرد كه با همت ملت‌های منطقه و ملت ایران از آلام دو ملت عزیز تركیه و سوریه كاسته شود.

22 بهمن امسال فتح خرمشهر دیگری بود

امام جمعه موقت تهران درباره راهپیمایی 22 بهمن امسال نیز گفت: 22 بهمن امسال یك فتح بزرگ بود كه بسیار باشكوه برگزار شد. رهبری در دیدار مردم آذربایجان تحلیل جامع و همه‌جانبه از حماسه مردم ایران ارائه كردند. كار ملت ایران بسیار بزرگ بود.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اظهار داشت: یك یوم الله دیگر در روز 22 بهمن 1401 ثبت شد. علی‌رغم همه مشكلاتی كه وجود داشت یك عملیات بزرگ پیروز توسط مردم همچون عملیات بیت المقدس كه منجر به فتح خرمشهر دیگری شد، رخ داد. 22 بهمن را خداوند خلق كرد؛ این دست قدرت خداوند بود كه از آستین ملت ایران بیرون آمد و اراده ملت ایران در برابر چشم جهانیان تجلی یافت.

حاج علی اكبری خاطرنشان كرد: به ملت بزرگ ایران باید تبریك گفت. مردم با همه تنوع سلیقه‌ای كه داشتند حضور پیدا كردند. از نظر جمعیت در بین راهپیمایی‌های مشابه كم‌نظیر بود. فضا حالت جشن ملی داشت و محیط سرشار از پرچم ایران بود. در این محیط مردم به شهدا و حاج قاسم ابراز علاقه كردند. فضای این راهپیمایی آكنده از توجه به حضرت ولی‌عصر (عج) بود.

وی اظهار داشت: در این مراسم ابراز عشق و علاقه‌ای به پرچمدار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) صورت گرفت. امت با غیرت، باوفا، با بصیرت، با روشن‌بینی، با امید، با نشاط و با تحلیل وارد میدان شدند. ملت ایران مظلوم‌ترین و مقتدرترین ملت در بین ملت‌های جهان است. امام فرمود كه ملت ایران بهترین ملت تاریخ است. مردم نقش امام و رهبر فرزانه‌شان نیز در آفرینش این حماسه بزرگ به خوبی می‌دانند.

انقلاب اسلامی در امتداد بعثت است

امام جمعه موقت همچنین در خطبه نخست نماز جمعه با اشاره به فرمایشی از امام علی (ع) اظهار داشت: مبعث پیامبر اكرم (ص) بزرگترین پیچ تاریخی‌ست كه بشریت تجربه كرده است. وقتی این روز فرارسید عالم دگرگون و تاریخ وارد آخرالزمان شد.

وی اضافه كرد: ظهور حضرت (عج) تحقق بخش آرمان‌های بعثت پیامبر (ص) خواهد بود. امیدواریم كه آن روز بزرگ را درك كنیم و حقیقت اصلی مبعث را در كنار امام زمان (عج) دریابیم.

حاج علی اكبری انقلاب اسلامی را هم پیچ تاریخی دانست و گفت: انقلاب اسلامی در امتداد مبعث و در برابر جاهلیت مدرن است. باید قدر این قطعه از تاریخ را دانست و به وظایفمان به خوبی عمل كنیم.

امام جمعه موقت تهران همچنین اظهار داشت: هدف از بعثت پیامبر اكرم، تربیت اخلاقی انسان‌ها بود. این هدف بسیار بزرگ و عالی است. مزیت ویژه فطرت انسان‌ها اینگونه است كه بتوانند به زیبایی‌ها و مكارم اخلاق آراسته شوند. فلسفه حضور انسان در این عالم نیز اخلاقی شدن است. در تعبیر پیامبر اكرم (ص) آمده است كه خداوند مكارم و زیبایی‌های اخلاقی را یك نقطه اتصال بین خودش و بندگانش قرار داده است.

وی افزود: امیرالمومنین (ع) فرمود اگر بهشت و جهنمی نباشد شایسته است كه انسان‌ها به دنبال تحصیل مكارم اخلاق باشند؛ چرا كه از این طریق می‌توان شهد انسانیت را چشید. اگر قرار است بین انسان‌ها مسابقه‌ای برقرار شود، آن رقابت بر سر تحصیل مكارم اخلاقی است. پیامبر فرمود كه من آمده‌ام تا فضائل و مكارم اخلاقی را كامل كنم.

حاج علی اكبری بیان داشت: برای رسیدن به مدینه فاضله همه باید دست به دست هم دهند و تلاش كنند. وقتی كه بتوان اخلاق را در اقتصاد، سیاست، ارتباطات جهانی و... مشاهده كرد، هدف بعثت محقق شده است.

وی گمشده امروز جهان را «اخلاق» دانست و گفت: امروز بشر بیش از هر زمان دیگری به محمد مصطفی (ص) و فضلیت‌های اخلاقی مكتب او نیاز دارد. امیدواریم این پرچم كه اكنون با انقلاب اسلامی به دست ملت ایران برافراشته شده است بتواند در محیط زیست انسان معاصر مروج اخلاق باشد.

مرتبط با این خبر

  • رژیم صهیونیستی به دنبال كسب قدرت از طریق شكستن وحدت مسلمانان است

  • سرلشكر صفوی: باید از حالت دفاع در جنگ رسانه‌ای خارج و وارد فاز تهاجمی شویم

  • آیت‌الله رئیسی در محضر رهبر انقلاب: وضع تورمی فعلی را بی‌تردید كنترل خواهیم كرد

  • راز ماندگاری جمهوری اسلامی در شرایط بغرنج اقتصادی چیست؟

  • نقش ژئوپلیتیكی ایران برای اقتصاد چین

  • ماجرای حقوق ماهیانه «رضا پهلوی» و پرویز ثابتی از CIA به روایت عضو دربار پهلوی

  • ادبیات پایداری نیازمند پیوست رسانه‌ای است

  • تعقیب نفر دوم ساواك در آخرین روزهای حكومت پهلوی/ پرویز ثابتی بودجه سری عملیات را دزدیده بود!

  • شعارهای جالب انقلاب ایران كه نشنیده‌اید!

  • پرویز ثابتی، حكم تبعید رهبر انقلاب به ایرانشهر را در آذر 1356 تأیید كرد