ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا بر لزوم ورود در فاز تهاجمی در جنگ رسانه‌ای تأكید كرد و گفت: باید آمادگی خود را برای هجوم در جنگ رسانه‌ای و شناختی دو چندان كنیم و از حالت دفاع در این جنگ خارج و وارد فاز تهاجمی شویم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سرلشكر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا در كارگاه مهارت افزایی نهضت خاطره گویی دفاع مقدس در تشریح «جایگاه جنگ شناختی در جنگ تركیبی» گفت: امروز جنگ شناختی به دلیل ظهور شبكه‌های اجتماعی و پیشرفت‌های فناوری كه بتوان در عرض چند دقیقه اطلاعات زیادی را بین میلیارد‌ها نفر توزیع كرد، به تهدیدی اجتماعی و ایدئولوژیك تبدیل شده است؛ بر این اساس باید در برابر الگوریتم‌هایی كه قادرند تشخیص دهند چه كسی مستعد پذیرش مطالب ارسالی است و چه كسی تمایل به بازنشر آن مطالب را دارد، از خود دفاع كنیم.

وی در تشریح اهداف و روندهای جنگ شناختی گفت: جنگ شناختی در واقع نوعی جنگ برای كنترل یا تغییر نحوه واكنش افراد نسبت به اطلاعات دریافتی است و هدف آن فروپاشی دشمن از درون و تحمیل اراده سیاسی بدون اقدام سخت است كه یكی از اهداف آن تأثیرگذاری بر تصمیمات دشمن به‌صورت نامحسوس و غیرقابل ردیابی، از طریق دستكاری باور‌ها و بازنمود‌های ذهنی حریف و ایجاد ابهام و عدم قطعیت ذهنی است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینكه جنگ شناختی، به‌ صورت همزمان به دنبال تأثیرگذاری بر تمامی لایه‌های جامعه از مسئولان تا مردم است تصریح كرد: در جنگ شناختی بر خلاف عرصه‌های قبل، از مجموعه مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، رسانه ای، نظامی و... بهره‌برداری می‌شود.

وی با تأكید بر اینكه نقطه كانونی تأثیرگذاری جنگ تركیبی، در میدان جنگ شناختی است خاطرنشان ساخت: جنگ شناختی میدان تزریق اثرات تهدیدات گوناگون در جنگ تركیبی است و همچنین نتایج سایر عرصه‌های جنگ تركیبی در میدان جنگ شناختی قابل بهره‌برداری است؛ بنابراین نباید صرفاً جنگ شناختی را یكی از عرصه‌های ظهور و بروز جنگ تركیبی دانست، بلكه جنگ شناختی، قرینه و مكمل اصلی جنگ تركیبی است.

صفوی افزود: باید آمادگی خود را برای هجوم در جنگ رسانه‌ای و شناختی دو چندان كنیم و از حالت دفاع در این جنگ خارج و وارد فاز تهاجمی شویم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا با تأكید بر ضرورت ورود همه نخبگان و رسانه‌ها به عرصه جهاد تبیین اظهار داشت: ما در سه موضوع انقلاب اسلامی به رهبری امامین انقلاب، دفاع مقدس و جبهه مقاومت باید جهاد تبیین را بیش از گذشته فعال كنیم.

پایان پیام/

مرتبط با این خبر

  • رژیم صهیونیستی به دنبال كسب قدرت از طریق شكستن وحدت مسلمانان است

  • آیت‌الله رئیسی در محضر رهبر انقلاب: وضع تورمی فعلی را بی‌تردید كنترل خواهیم كرد

  • 22 بهمن امسال یادآور فتح خرمشهر بود | انتقاد از رفتار كشورهای غربی در قبال زلزله سوریه

  • راز ماندگاری جمهوری اسلامی در شرایط بغرنج اقتصادی چیست؟

  • نقش ژئوپلیتیكی ایران برای اقتصاد چین

  • ماجرای حقوق ماهیانه «رضا پهلوی» و پرویز ثابتی از CIA به روایت عضو دربار پهلوی

  • ادبیات پایداری نیازمند پیوست رسانه‌ای است

  • تعقیب نفر دوم ساواك در آخرین روزهای حكومت پهلوی/ پرویز ثابتی بودجه سری عملیات را دزدیده بود!

  • شعارهای جالب انقلاب ایران كه نشنیده‌اید!

  • پرویز ثابتی، حكم تبعید رهبر انقلاب به ایرانشهر را در آذر 1356 تأیید كرد