ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه مهم‌ترین نیاز امروز جوامع اسلامی وحدت و همدلی است، گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال كسب قدرت از طریق شكستن وحدت مسلمانان است.

به گزارش جام جم آنلاین، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه سی‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم، ضمن تبریك عید مبعث گفت: بدون شك مبعث، آغاز تحول برای بشریت و زندگی فردی و اجتماعی بشریت است و خداوند هدایت همگان را در این مسیر قرار داده است.

وی افزود: این ما هستیم كه باید بتوانیم در بعثت رسول مكرم اسلام دعوت به توحید را جاری و ساری كنیم تا بر زندگی ما حاكم باشد و بدون شك هر كدام از ما، معنی دقیق توحید را درك و فهم كنیم، باید دست رد به ظالمین و سلطه‌گران و جباران و مستكبرین در دنیا بزنیم و از همه قدرت‌های شیطانی و طواغیت دوری بجوییم و در همه زندگی و شئونات فردی و جمعی خود در این مسیر و با این شاخص حركت بكنیم. همانگونه كه نبی مكرم اسلام همه انحصارها را شكست و همه ناممكن‌ها را ممكن و محقق كرد.

قالیباف در ادامه اظهار كرد: در حقیقت، جامعه نبوی قفل بسیاری از این انحصارها را شكست و این سلطه طواغیت را، جهل و نادانی را و بت‌پرستی و انحصارطلبی اقتصادی و اشرافی گری را و بی توجهی به محرومان و مستضعفان را و بی‌توجهی به زنان جامعه را از بین برد.

وی افزود: در حقیقت هر كسی كه بتواند این غل‌وزنجیر از خود جدا كند، می‌تواند جز خدا به چیز دیگری نیندیشد. بهترین راه برای رستگاری، موفقیت، زندگی و عاقبت به خیری، تكیه بر قرآن است. پیامبر عظیم‌الشأن اسلام مبعوث شدند تا بتوانند پیام الهی را از طریق معجزه قرآن به بشریت منتقل كنند و این منتی است كه خداوند تبارك و تعالی به همه بندگان و به‌ویژه به ما مسلمانان و ما پیروان مكتب قرآن و محبین اهل‌بیت عنایت كرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: امروز وظیفه همه ما علاوه‌بر حفظ، ترتیل و قرائت قرآن كه بسیار ارزشمند و ستودنی است، این است كه بتوانیم به پیام‌های آسمانی قرآن، جامه‌ عمل بپوشانیم و چنین مجالس قرآنی باید بتواند پیام صلح و دوستی و مودت را به جهانیان منعكس كند و باید آزادی، استقلال، رشد و تعالی، وحدت و همدلی، حامی مظلوم بودن و خصم ظالم بودن را به دنیا منعكس كند و ما باید به‌دنبال توسعه چنین فرهنگی در جامعه مسلمانان و آزادگان جهان باشیم.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا گفت: امروز باید یاد كنیم از امام راحل كه جز برای خدا كلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت و شهدای گرانقدری كه در همین مسیر و مبتنی بر فرهنگ قرآنی و سنت الهی و با تكیه بر فرهنگ اهل‌بیت تلاش كردند و فرهنگ قرآن و اسلام و مسلمین را احیای مجدد كردند و عزت و منزلت مسلمین را دومرتبه احیا كردند و ما امروز مدیون شهدا و امام شهدا هستیم كه انقلاب اسلامی را با منطق قرآن پایه‌گذاری كردند و مبتنی بر سنت‌های الهی پیش بردند و ثابت كردند كه دین برای زندگی است و دین یك امر فردی و شخصی نیست، بلكه جامعیت دارد.

قالیباف ادامه داد: اساساً دشمنی با انقلاب اسلامی، از همین‌جا شروع می‌شود. از آغاز بعثت با مفاهیم قرآنی و بنیان‌هایی كه رسول مكرم اسلام گذاشته‌اند دیدیم كه نیروهای تباهی چگونه تجمع كردند و جاهلیت در كنار مشركین، یك جبهه شدند در مقابل اسلام. امروز مهندسی نظام انقلاب اسلامی بر مبنای حكومت برای استقلال، آزادی و مبارزه با ظلم است و طبیعی است كه ظالمین همیشه در مقابل انقلاب اسلامی بایستند و نخواهند كه ما استقلال و آزادی داشته باشیم.

وی افزود: ما نیز باید تلاش كنیم كه مبتنی بر سنت‌های الهی و با توجه به مردمی كه انقلاب بدون آن‌ها معنی و مفهومی ندارد، بتوانیم تولید قدرت و ثروت و معرفت و منزلت كنیم و در این راه كه راه امام و شهداست و در مسیری كه مقام معظم رهبری برای ما مشخص می‌فرمایند، پیش ببریم و بتوانیم درحقیقت حمایت از مستضعفین و محرومین را مورد توجه قرار بدهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: ما مطمئن هستیم كه نصرت الهی شامل حال آن‌ها كه در مسیر الهی مطمئن گام بردارند و پیش بروند خواهد شد. بدون شك ملت‌ها با فهم قرآن و با عمل به قرآن عزت و منزلت پیدا می‌كنند و بدون شك می‌توانند رفاه و آسایش پیدا كنند، می‌توانند تولید معرفت و علم كنند، می‌توانند پیشرفت كنند، اما آن چیزی كه از همه مهم‌تر هست این است كه ما در سایه قرآن و مكتب الهی، وحدت و همدلی را در جامعه مسلمانان توسعه بدهیم و این را به‌عنوان یك اصل بدانیم.

وی افزود: امروز وحدت و همدلی مسلمین امر مهمی است و مهم‌تر از هر كدام از مزیت‌های دیگر است. زیرا شاهدیم كه در میان كشورهای اسلامی و در منطقه‌ جنوب غربی آسیا، رژیم صهیونیستی چگونه تلاش می‌كند تا وحدت مسلمین را به‌هم بزند و بین امت اسلامی اختلاف ایجاد كند تا هزینه ارتباط با رژیم صهیونیستی را كاهش دهد و قدرت و عزت را از طریق شكستن وحدت مسلمین به دست بیاورد.

سی‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم، عصر امروز با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله خاتمی خطیب موقت نماز جمعه، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام حسنی رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی در سالن اجلاس سران آغاز شد.

گفتنی است، این مسابقات از 29 بهمن‌ماه، همزمان با مبعث حضرت رسول اكرم (ص) رسما آغاز شده و تا سوم اسفند ماه ادامه خواهد داشت و شركت كنندگان در دو بخش برادران و خواهران به رقابت خواهند پرداخت.

مرتبط با این خبر

  • سرلشكر صفوی: باید از حالت دفاع در جنگ رسانه‌ای خارج و وارد فاز تهاجمی شویم

  • آیت‌الله رئیسی در محضر رهبر انقلاب: وضع تورمی فعلی را بی‌تردید كنترل خواهیم كرد

  • 22 بهمن امسال یادآور فتح خرمشهر بود | انتقاد از رفتار كشورهای غربی در قبال زلزله سوریه

  • راز ماندگاری جمهوری اسلامی در شرایط بغرنج اقتصادی چیست؟

  • نقش ژئوپلیتیكی ایران برای اقتصاد چین

  • ماجرای حقوق ماهیانه «رضا پهلوی» و پرویز ثابتی از CIA به روایت عضو دربار پهلوی

  • ادبیات پایداری نیازمند پیوست رسانه‌ای است

  • تعقیب نفر دوم ساواك در آخرین روزهای حكومت پهلوی/ پرویز ثابتی بودجه سری عملیات را دزدیده بود!

  • شعارهای جالب انقلاب ایران كه نشنیده‌اید!

  • پرویز ثابتی، حكم تبعید رهبر انقلاب به ایرانشهر را در آذر 1356 تأیید كرد